Mansur Yavaş son ankette Erdoğan'a fark attı!

Metropoll Araştırma'nın kurucusu Özer Sencar'in açıkladığın son ankette ABB Başkanı Mansur Yavaş AKP Genel Başkanı Erdoğan'a fark attı.

Metropoll Araştırma'nın kurucusu Özer Sencar, KRT TV'de yayımlanan "Şimdiki Zaman" programında son anket sonuçlarını açıkladı.

Özer Sencar, erken seçimin yapılması gerektiğini söyleyerek AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı şoke edecek anket sonuçlarını açıkladı.

"MANSUR YAVAŞ ÇOK NET ÖNDE"

Sencar'ın bu açıklamasından sonra ortaya sık sık anketler çıktığını hatırlatan Hacır, Sencar'a yakın tarihte bir çalışma yapılıp yapılmadığını sordu. Sencar'ın "Her ay yapıyoruz" cevabı üzerine sonuçları soran Hacır'a Sencar'ın cevabı şu oldu:"Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, Tayyip Erdoğan'ın önünde çıkıyor. Yalnız Mansur Bey'in oyu hata sınırları üzerinde Erdoğan'ın önünde çıkarken İmamoğlu hata sınırları içinde Erdoğan'ın önünde çıkıyor." 

ERKEN SEÇİM OLACAK MI?

Gürkan Hacır'n "Erken seçim tartışmaları aldı yürüdü, sizin tespitiniz nedir? Sizce bir erken seçim olacak mı?" sorusuna şunları söyledi:"Bunu iki şekilde yanıtlayabiliriz birincisi erken seçim olmak zorunda çünkü üçüncü cumhurbaşkanlığı dönemi için bu gerekli. İkincisi ise erken seçimin ne zaman olacağı.Buna da Tayyip Bey karar verecek, "şu an seçime gitsem kazanır mıyım?" diye soracak. Eğer "Evet" cevabını alacak konjonktürü yakalarsa erken seçime gideriz. Kısacası erken seçimi birilerinin istemesi değil Tayyip Bey'in kazanacak konjonktürü bulması belirleyecek.

YORUM EKLE