MHP'de belediye başkanının çalışma ahengini bozan il başkanı görevden alındı

MHP'de geçtiğimiz günlerde Kastamonu İl Başkanlığı görevini bıraktığını duyuran Yüksel Aydın'ın görevinden ayrılmasında MHP'li Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu'nun etkili olduğu bilgisine ulaşıldı.

banner311
MHP'de belediye başkanının çalışma ahengini bozan il başkanı görevden alındı

Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in haberine göre, MHP'li Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu'nun Genel Merkezi'ne istifa resti çektiği ve ardından Yüksel Aydın'ın görevinden ayrıldığı ortaya çıktı.

MHP'nin yerel seçimlerde AKP'den geri aldığı Kastamonu'da MHP İl Başkanı Yüksel Aydın beklenmedik bir kararla görevinden ayrıldığını duyurmuştu. Aydın'ın yerine ise daha önce de il başkanlığı yapan, 24. ve 25. dönem MHP Kastamonu Milletvekili olan Emin Çınar getirilmişti.

BÖYLE REST ÇEKTİ!

Yüksel Aydın'ın, kendi kararıyla başkanlığı bırakmadığı, görevinden alındığı ortaya çıktı. Aydın'ın görevden alınmasında bir süredir ciddi sorunlar yaşadığı Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu'nun etkili olduğu öğrenildi. 

Vidinlioğlu'nun MHP Genel Merkezi'ne rest çektiği ve 15 Temmuz'a kadar Aydın'ın görevden alınmaması durumunda istifa edeceğini söylediği kaydedildi.

MHP Genel Merkezi'nin bu restin ardından Aydın'ı görevden almak için harekete geçtiği, ancak  görevden alınacağını saatler önceden öğrenen Aydın'ın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa ettiği ifade edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.