MHP'den AKP milletvekili Tuğrul Türkeş'e sert eleştiri!

MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, MHP'nin Kurucu Lideri Başbuğ Alparslan Türkeş'in oğlu ve aynı zamanda AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’i sert bir dille eleştirdi.

MHP'den AKP milletvekili Tuğrul Türkeş'e sert eleştiri!

MHP'nin Kurucu Lideri Başbuğ Alparslan Türkeş'in oğlu ve aynı zamanda AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yapmıştı.

"Azgın milliyetçilik: 21’inci yüzyılın ilç çeyreğinde dünya ve Türkiye’deki gelişmeler üzerine" başlıklı bir not paylaşan Tuğrul Türkeş, değerlendirmesinde "Açıkça ifade ediyorum ki; ben filizlenen bu azgın milliyetçiliğe karşıyım" diyerek, "Azgın milliyetçiliğin hiçbir fikri derinliği bulunmaz. Yarının Türkiye’siyle ilgili hiçbir fikri yoktur. Sözü de hareketi de salt kaba kuvvettir. Bu nedenle de milleti temsil edemez" ifadelerini kullanmıştı.

MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, Tuğrul Türkeş’i, “Yıldırım Tuğrul Türkeş azgın milliyetçilikten dem vurmuş. Kendilerine Başbuğumuzun emaneti diye bakarken aslında Başbuğ’un bize emaneti Türk Milliyetçiliği’ni kavrayamadığını ilan etmiş. Bu ağız serok Ahmet’in ağzıdır. Serok’un suflesiyle Başbuğ’un oğlu olarak konuşma hakkın yoktur” sözleriyle eleştirdi.

YORUM EKLE