MHP’den Akşener’e çok sert sözler!

MHP’den İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e çok sert sözler geldi.

MHP’den Akşener’e çok sert sözler!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Siirt'te yaşanan Kürdistan çıkışına tepkisiz kalmasına tepkiler devam ediyor.

Gelişmelerin ardından açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Gösterdiği cebin ve ürkek tavır, ucuz oy beklentilerini açık eden siyasi çapsızlık ve aczin trajik bir örneği olmuştur.

Kendisinin kürsüden MHP ve Ülkücü Harekete hadsizce sataşıp sövmesi, cesaretinden değil ödlekliğini gizleme telaşındandır” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yaptığı yazılı açıklamada, Akşener'in, dün partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda MHP'ye yönelik kullandığı ifadelere tepki gösterdi.

Son kamuoyu yoklamalarına göre MHP ve Cumhur İttifakı karşısında bocalayan "şer ittifakı" nın seçim kazanma şansının olmadığının ortaya çıktığını belirten Yalçın, böylelikle Akşener'in başbakanlık umutlarının bir başka bahara kaldığının şimdiden kesinleştiğini dile getirdi.

"KENDİSİNE VERİLEN EMİRLERİ 'PAŞA PAŞA' YERİNE GETİRDİĞİ ANLAŞILMIŞTIR"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, şunları kaydetti:

"İP müdiresi ve çavuşları yurt gezileri sırasında gittikleri her yerde tepkiyle karşılanmaktadır. Kendisinin hırçın ve saldırgan bir tavır içine girmesi, biraz da yaşadığı bu hayal kırıklığındandır. Müdire Akşener'in, İçişleri Bakanlığı döneminde 28 Şubatçı paşalar cuntasıyla iş birliği ettiği, kendisine verilen emirleri 'paşa paşa' yerine getirdiği anlaşılmıştır.

O dönemde millet adına direnmek yerine bir korkak gibi kafasını kuma gömerek vesayetçi ve evet efendimciliğe razı olan müdire Akşener'in, kağıttan bir kahraman olduğu ortaya çıkmıştır."

Akşener'in, Siirt'in Kurtalan ilçesindeki temasları sırasında bir kişiyle yaşadığı diyaloğa işaret eden Yalçın, "Bir hainin sözde Kürdistan beyanı karşısında müdirenin gösterdiği cebin ve ürkek tavır, ucuz oy beklentilerini açık eden siyasi çapsızlık ve aczin trajik bir örneği olmuştur. Kendisinin kürsüden MHP ve Ülkücü Harekete hadsizce sataşıp sövmesi de cesaretinden değil, ödlekliğini gizleme telaşındandır." değerlendirmesinde bulundu.

"ÜLKÜCÜLERİN ATTIĞI TIRNAK BİLE OLAMAZ"

"Süleyman Özmenlerin, Dursun Önkuzuların kutlu bayrağını şerefle taşıyan aziz gençleri aşağılamak için sarf ettiği hakaretamiz kelimeleri Akşener'e iade ettiklerini" dile getiren Yalçın, şöyle devam etti:

"İsyan, hazımsızlık ve tahammülsüzlük girdabında çırpınan müdire de, hempaları da, yanaşmaları da ülkücülerin attığı tırnak bile olamaz. Müdire Meral, hemen her konuşmasında kadın olmanın zorluğundan bahsetmekle birlikte Türk kadınını süsleyen geleneksel vakara mugayir her türlü çirkinliği sergilemektedir. Siyasi rakiplerine karşı kadına yakışmayan seviyesiz bir üslup, pespaye bir tavır takınmaktan geri durmamaktadır. İP müdiresi, Türk aile yapısı içinde başat konuma sahip muhterem kadınlarımız için en kötü örnek, siyaset mesleği için de utanç numunesidir.

MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin sözlerini çarpıtarak, 'Sıkıysa gelin Zülfikar'la boynumu vurun' diye efelenen bu acuzeye son sözümüz şudur: Siyasi defolarını beyhude yere pişkinlik ve yüzsüzlükle bastırmaya çalışma. Biraz sabret ve bekle. 2023'te sandıktan çıkan milli irade, Zülfikar misali boynunu vuracaktır."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hilas YAGRUT
Hilas YAGRUT - 1 ay Önce

HE yav tek ülkücü sensin be yav. iki duble attımı da başbüğ oluvar yav ne olcak.

Ali Demir
Ali Demir - 1 ay Önce

Ailece dededen beri milliyetçiyiz. Bu MHP'ye geçmişte oy vermekle hata etmişim. Düşüncelerini hakaret etmeden, sövmeden ifade edemiyorlar. Belki de MHP kaldı mı desek daha doğru.

Solmaztürk
Solmaztürk - 1 ay Önce

Anlı şanlı ünvanları var ancak meramlarını anlatmaktan acizler. Sadece HAKARET ETMEYİ bilen çapsızlar.

turgut alkaya
turgut alkaya - 1 ay Önce

mhpye yıllarca oy verdiğim için kendime kahrediyorum

Ömer kara
Ömer kara - 1 ay Önce

Jb Semih
Gene fazla kaçırdın... Bi kerede ayarında bırak be..


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344