MHP’den dikkat çeken AYM çıkışı!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım’dan dikkat çeken Anayasa Mahkemesi çıkışı geldi.

MHP’den dikkat çeken AYM çıkışı!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Anayasa Mahkemesinin bir nevi Yargıtay işi görmeye başladığın iddia ederek, “Yüksek mahkeme nasıl canı isterse öyle karar veriyor. Burada bir yetki aşımı var” ifadelerini kullandı.

Yaşar Yıldırım, Engin Yıldırım'a yönelik Anayasa Mahkemesinin nasıl bir işlem yapacağını takip ettiklerini dile getirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gelişmeleri önceden öngördüğünü vurgulayan Yıldırım, Bahçeli'nin Türk Tabipleri Birliğine (TBB) ilişkin sözleri üzerine herkesin ayağa kalktığını ancak şu an TBB'nin başına getirilen ismin PKK ile ilişkisini gizlemeyen bir terörist olduğunu ve bu kişinin FETÖ ile bağlantıları olduğunu iddia etti.

Bahçeli'nin bu sebeple TBB için "Kapatılmalıdır" görüşünü paylaştığını aktaran Yıldırım, sözlerini şöyle devam ettirdi:

“Anayasa Mahkemesi ile de ilgili Sayın Genel Başkanımızın ortaya koyduğu hadise bir bunun parlamenter sistemin ve darbenin ürünü olduğudur. Anayasa Mahkemesinin görevi nedir? Parlamentodan çıkan kanunların anayasaya uygun olup olmadığını izlenmesi, takibi ve düzeltilmesi. Hem darbe ürünü hem de parlamenter sistemin ürünü... Bugün Türkiye'de sistem değişmiştir, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi gelmiştir. Bu sistem geldikten sonra kurum ve kuruluşların da yeni sisteme göre ayarlanması ve uygulanması gerekir.”

YORUM EKLE