Milliyetçiler duydunuz mu? İYİ Parti Tunceli'ye değil Dersim'e gitmiş(!)

İyi Parti Malatya İl Başkanı olan Avukat Süleyman Sarıbaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepkilere yol açtı.

Milliyetçiler duydunuz mu? İYİ Parti Tunceli'ye değil Dersim'e gitmiş(!)

22. Dönem AKP Malatya Milletvekili şimdi ise İyi Parti Malatya İl Başkanı olan Avukat Süleyman Sarıbaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepkilere yol açtı. 

CHP ittifakın devamı için İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener'in gittiği her kentte en iyi şekilde karşılanması kulisler yapmaya devam ediyor.

CHP seçim çalışmalarına İYİ Parti'yi poh pohlayarak başladı. Bunun karşılığında İYİ Parti de CHP'nin diline sahip çıkıyor. 

Bunun en iyi örneğini, Mustafa Kemal Atatürk'ün ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Tuncelisine 'Dersim' diyerek sergilediler.

Kurulurken Milliyetçilerin oyları ile yola çıkan Meral Akşener ve ekibi,şimdi o Milliyetçilere en sert tokatlarını atıyor.

İyi Parti Malatya İl Başkanı olan Avukat Süleyman Sarıbaş, sosyal medya hesabında;

"Tunceli ( Dersim)ilinde, Munzur eteklerinin serin sularını içmiş, Erenler sofrasında Ali aşkıyla pişmiş yağız yigitler, Genel Bakanımı “ Kurtar bizi Meral Abla” diye karşıladılar. Geliyor gelmekte olan." cümlelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2021, 23:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
ülkücü
ülkücü - 7 ay Önce

Bu kadar cahillik muhalefete muhalefet olanda var.Osmanlı zamanında Dersim bir ilin ismi değil Tunceli Bingöl Elazığ Erzincan Malatya şehirlerin bütününe bölgeye verilen bir addır.Dersim kürtçe değil farscadır.Kelime anlamı gümüş kapıdır.Tunceliye Dersim demek seni bölücü yapmaz.Yöre halkı hangi ismi kullanıyorsa düşüncesine saygı duyacaksın.

Dursun Şahin
Dursun Şahin - 7 ay Önce

Malatya il başkanı olan şahıs milliyetsiz biri mi? Milliyetçiliğin ne olduğunu bilmeyen birisi mi? Geçin bunları suçlamalar pirim yapmaz