Murat Altun Ayyıldız Hareketi'ne katıldı

Şahlanış Hareketi Kurucusu ve Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti Dışişleri Eski Bakanı Murat Altun’un Ümit Özdağ’ın liderliğini yaptığı Ayyıldız Hareketi’ne katıldığı bildirildi.

Murat Altun Ayyıldız Hareketi'ne katıldı

Türk Dünyasına yaptığı hizmetlerle tanınan özelikle Doğu Türkistan çalışmaları ile öne çıkan Murat Altun “Saygıdeğer Ümit Özdağ Genel Başkanımız ve siz Kut ve Töreye sadakatle bağlı saygıdeğer gönüldaşlarım hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Yolumuz açık, akıbetiniz hayrola.” dedi.

Kendisine ulaştığımız Murat Altun yaptığı açıklamada “Ayrışan ve kutuplaşan siyasette, vatan, millet, devlet ve insan odaklı milli ve kalkınmacı yeni bir zihniyet ortaya koyup ivedilikle köklü değişikliğe gitmek şart olmuştur.” ifadelerini kullandı.

Altun açıklamasına şöyle devam etti “Sayın İsmail Türk ağabeyim ile memleket meseleleri üzerine yaptığım uzun istişareler neticesinde Prof. Dr. Sayın Ümit Özdağ'a destek olmanın milli bir sorumluluk olduğunu gördüm.
Özellikle çıkış noktasının Türkistan olması ve Hoca Ahmed Yesevi ocağından feyz ve ilham alması benim için her türlü övgüye layıktır. Yolumuz, bahtımız ve akibetimiz hayrola...”


YORUM EKLE