Recep Tayyip Erdoğan tekrar Cumhurbaşkanı adayı olursa oy verecek misiniz?

Objektif Araştırma şirketinin 2021 Nisan ayı içerisinde, dijital panel kullanarak yaptığı ve 20 bin kişinin katıldığı anketi Avrasya Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özkiraz açıkladı.

Recep Tayyip Erdoğan tekrar Cumhurbaşkanı adayı olursa oy verecek misiniz?

İşte Objektif Araştırma şirketinin son seçim anketi

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tekrar Cumhurbaşkanı adayı olursa kendisine oy verecek misiniz?" sorusuna yüzde 28,5 'evet, kesinlikle oy vereceğim' cevabını verirken, yüzde 44,3 ise 'hayır, kesinlikle oy vermeyeceğim 'cevabını verdi.

"Hükümeti koronavirüs salgınıyla mücadele konusunda ne derece başarılı buluyorsunuz?" sorusuna 2020 Mayıs ayında yüzde 19,5 başarısız, yüzde 43 başarılı cevabı verirken, 2021 Nisan ayında ise yüzde 51,2 başarılı, yüzde 22,9 ise başarısız yanıtını verdi.

"Hükümeti ekonomiyi yönetme konusunda ne derece başarılı buluyorsunuz?" sorusuna 2020 Mayıs ayında yüzde 37,9 başarılı cevabını verirken, 2021 Nisan ayında yüzde 29,5 başarılı, yüzde 54,3 ise başarısız cevabını verdi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
demedimmi ibrahim
demedimmi ibrahim - 10 ay Önce

erdoğan yenilmezlik sıfatını kaybetmek istemiyorsa aday bile olmasın aksi taktirde ilk yapılacak seçimde yenilgiyi tadacak.hemde fena tadacak.

Turan
Turan - 10 ay Önce

Türk milliyetçileri ve ülkücüler Meral hanım ve İyi parti diyor gerisi teferruat.

kafkas
kafkas - 10 ay Önce

Yinede dereyi bir görelim.Şimdiden pacaları sıvamaya gerek yok.Önemli olan heran seçime hazır olmak