Samsun'da MHP'nin kampanyasına büyük ilgi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanlığı tarafından korona virüsü salgını sürecinde kan stoklarının azalması sebebiyle başlatılan 'kan' ile 'organ ve doku bağışı' kampanyasına protokol ve vatandaşlardan yoğun ilgi geldi.

banner311
Samsun'da MHP'nin kampanyasına büyük ilgi

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, korona virüsü salgını sürecinde kan stoklarının azalması nedeniyle Kızılay ve Samsun Sağlık İl Müdürlüğü ile birlikte 'kan' ile 'organ ve doku bağışı' kampanyası başlattı. 20-21-22 Kasım 2020 tarihlerinde Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda 3 gün süreyle gerçekleştirilecek olan kan, organ-doku ve plazma bağışı kampanyasının ilk bağışları bugün toplanmaya başladı.

Açılışta konuşan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, "Yakın zamanda çok değerli Kızılay Samsun Şube Başkanı Dr. Habib Demirel'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Önceki hafta Kızılay'ı ziyaret etmiştik. Ziyarette kan bağışının Türkiye yarı yarıya düştüğünü, Samsun'da ise daha fazla düştüğünü söylediler. Biz de MHP olarak bir ekip oluşturduk, Kızılay ve Samsun Sağlık İl Müdürlüğü de bir komisyon oluşturdu. Görüşmeler neticesinde bugünden itibaren 3 gün boyunca kan bağışı kampanyası başlattık. Pandemi dönemindeyiz ama kana da çok ihtiyaç var. Kan bağışının önemli bir ihtiyaç olduğuna karar verince bu organizasyonu düzenleme kararı aldık. Organ bağışı konusunda da birçok yanlış ve eksik bilgi var. Ben de bir organ bağışçısıyım. Organ bağışı ve immün plazma bağışı da bu süreçte çok büyük önem arz ediyor. Kan, organ ve plazma bağışlayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu kampanyanın haricinde Kızılay kan bağışı arabası her zaman Cumhuriyet Meydanı'nda duruyor. Herkesi kan, organ ve plazma bağışlamaya davet ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 11:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.