Selçuk Özdağ Ak Parti’den ayrılıyor mu?

MHP Manisa'da mevcut Başkanı Cengiz Ergün'ü tekrar aday olarak gösterdiklerini Kasım ayında açıklamıştı. AKP’nin de Manisa’dan aday göstermeyerek MHP’nin adayına destek vermesine, AKP’li eski vekil Selçuk Özdağ sosyal medya hesabından çok sert tepki gösterdi.

banner311
Selçuk Özdağ Ak Parti’den  ayrılıyor mu?

24, 25 ve 26. dönemlerde Manisa milletvekilliği yapan Özdağ, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Açık ara birinci olduğumuz bir yerde BBB nin bir başka partiye verilmesini izah edemiyorum” dedi.

Ülkü Ocakları yöneticiliği de yapan Özdağ, eleştirilerine şöyle devam etti:  

“Emeğe saygı adaletin bir gereğidir. Emek verenin lütufa ihtiyacı yoktur. Şehzadeler şehrinin BBB’ı partimizin ve emektar tabanımızın hakkıydı, bu karar doğru olmamıştır, artık olup biteni değerlendirmek tabanımızın vicdanına kalmıştır. 

Susmak ikbal sağlar ama itibar sağlamaz... Yanlışa yanlış diyemeyenler o yanlışın vebaline ortak olurlar. Manisa BBB kış yaz demeden koşan terleyen AK parti tabanının anasının ak sütü gibi hakkıdır.”

Eski vekil Özdağ, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığını açıklamıştı. AKP, bu kentteki henüz aday göstermedi ancak Manisa’nın Cumhur İttifakı kapsamında MHP’ye bırakılacağı kaydediliyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 23:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.