Tayyip Erdoğan’dan dolar itirafı

Partisinin MKYK toplantısında İstanbul Sözleşmesi ile ilgili "Sosyal medyada tartışmayın" uyarısında bulunan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, dolar konusunda da "Rezervlerde azalma var ama toplarız" ifadelerini kullandı.

banner311
Tayyip Erdoğan’dan dolar itirafı

Milliyet'ten Kıvanç El'in haberine göre toplantıda Tayyip Erdoğan, kongrelerin başlamasının ardından 81 il kongresine katılacağını söyledi.

Erdoğan, “Fiziki olarak olmasa da telekonferans yöntemi ya da fiziki olarak giderek 81 ilimizin kongresinde de birer konuşma yapacağım. Kongrelerde olumsuz görüntü vermeyelim tüm önlemler tam olsun” talimatı verdi.

"KORONA VİRÜSLE İLGİLİ CİDDİ BİR SIKINTI YOK"

Toplantıda il verileri ele alındı ve özellikle Doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesindeki iller ile Ankara ve İzmir’deki durumun son dönemde artışa geçtiği ifade edildi.

Bir MKYK üyesinin, “Salgında ikinci evreyi yaşıyoruz, artışlar tavan yapmış görünüyor” derken Erdoğan’ın da bu sözler üzerine, “Virüsün seyri aynı, ciddi sıkıntı yok. Sağlık Bakanımıza her türlü talimatı verdik. Süreci iyi yönetiyoruz. Vakalarda bir süre içinde azalma olacaktır” dediği kaydedildi.

Toplantıda İstanbul Sözleşmesi’ne dair çalışmaların sürdüğünü de belirten Erdoğan’ın “Tartışmalarla enerjimizi harcamaya gerek yok, polemiğe hiç gerek yok. Tartışma sosyal medyada değil içeride kalsın” dediği öğrenildi.

DOLAR İTİRAFI

Toplantılarda ekonomi gündemine ilişkin de Erdoğan’ın, “Döviz rezervlerinde azalma var ama toparlarız. Şu an tablo yansıtıldığı gibi kötü değil. Bizim çıkıp gerçekleri daha iyi anlatmamız lazım” dediği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 09:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.