Ümit Özdağ yeni bir parti kurmak için harekete geçiyor!

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’den dikkat çeken bir iddia geldi.

banner311
Ümit Özdağ yeni bir parti kurmak için harekete geçiyor!

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında İYİ Partili Ümit Özdağ'ın partiden ihraç edilmesi durumunda yeni bir parti kurmak için çalışmalara başlayacağını kaleme aldı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında "Özdağ’ın manifesto gibi bir savunma hazırladığı söyleniyor. Eğer ihraç edilirse Ümit Özdağ, bu savunma ile yeni bir siyasi hareketin başlama vuruşunu yapacak. Kaynağım Ümit Özdağ değil ama eğer ihraç edilirse Özdağ’ın yeni bir parti kurmak için çalışmalara başlayacağı söyleniyor" ifadelerini kullandı.

Selvi, yazısının ilgili bölümünde şunları dile getirdi:

ÜMİT ÖZDAĞ’IN FETÖ İDDİASI

İYİ Parti’nin üç önemli kurucusu Meral Akşener, Koray Aydın ve Ümit Özdağ’dı. Üçü de genel başkan adayıydı. İYİ Parti’ye Koray Aydın’dan liste darbesi geldi. Ümit Özdağ ise bombanın fitilini çekip Akşener’in kucağına bıraktı. İstanbul il başkanı Buğra Kavuncu’yu FETÖcülükle suçladı.

Buğra Kavuncu iddialar üzerine Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu. Partide Özdağ’ın ihracı için kampanya başlatıldı. Sonuçta İYİ Parti karakolluk oldu. Buğra Kavuncu hakkında FETÖ’den soruşturma açıldı. Ümit Özdağ, ihraç talebiyle disipline sevk edildi. Bir Ümit Özdağ’ın İYİ Parti’ye verdiği zararı 10 AK Parti bir araya gelse veremezdi.

ÜMİT ÖZDAĞ’IN SAVUNMASI

Ümit Özdağ önümüzdeki hafta içinde savunmasını yapacak. Ancak Özdağ’ın manifesto gibi bir savunma hazırladığı söyleniyor. Eğer ihraç edilirse Ümit Özdağ, bu savunma ile yeni bir siyasi hareketin başlama vuruşunu yapacak. Kaynağım Ümit Özdağ değil ama eğer ihraç edilirse Özdağ’ın yeni bir parti kurmak için çalışmalara başlayacağı söyleniyor. Milliyetçiliğin yükselişte olduğu bir dönemde Ümit Özdağ daha milliyetçi ve yabancı düşmanı bir parti kurar mı? Orasını bilemem ama bu yönde söylentiler dolaşmaya başladı. Bir grup Ümit Özdağ’ı İYİ Parti’de tutmaya çalıştığı için yeni parti konusunda bir şey diyemiyorum.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 10:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.