Yıktığınız o pistlere bir gün ihtiyaç duyacağız!

Atatürk Havalimanı’ndaki hazır binalar yerine farklı noktada yapımına başlanan pandemi hastanesi Meclis gündemine taşındı.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ TBMM’de yaptığı konuşmadaAtatürk Havalimanı’nın mevcut terminal binası kullanılması gerekirken, pistleri yıkıp bina yapıyorsunuz. Dünyanın otoriterleştiğini görüyorsunuz da dünyanın karışıklığını görmüyor musunuz? İstanbul gibi büyük kentler birçok konuda uzmanlaşmış kuruluşlar tarafından büyük risk merkezleri olarak gözüküyor. Küresel ısınma, göç ve suç patlaması yaşanıyor. Burada kaydediyorum göreceksiniz, İstanbul'da yıktığınız Atatürk Havalimanı'nın yıktığınız pistlerine ihtiyaç duyacaksınız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, coronavirüs salgını için Atatürk Havalimanı'na inşa edilmeye başlanan sahra hastanesi İnşaatın bugün çekilen fotoğrafları, hastanenin 1.7/3.5 sağ ve sol pistlerinin tam ortasına konumlandırıldığını ve iki pistin de kırılarak kalıcı bir şekilde kullanılmaz hale getirdiği net bir şekilde ortaya koymuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2020, 15:00
YORUM EKLE