Z Kuşağı oy verdiğinde ülkemiz çok güzel olacak

İstanbul’u 5 yıl yöneten CHP’li eski vekil Nurettin Sözen yeni nesilden çok umutlu. “Türkiye onlarla özgür ve ilerici olacak” diyor.

Z Kuşağı oy verdiğinde ülkemiz çok güzel olacak

Prof. Nurettin Sözen, dünya çapında bir kulak burun boğaz uzmanı olmasının yanı sıra siyasette de önemli bir figür. CHP'de ocak, gençlik kolu, il yönetim kurulu üyeliği yapan Sözen 1989-1994'te İstanbul Belediye Başkanlığı görevini yürüttü. 2002-07'de CHP Sivas Milletvekilliği yaptı. 83 yaşındaki deneyimli siyasetçinin gençlere en önemli tavsiyesi şöyle: Siyasete aşkla yaklaşır, iyi niyetli ve çalışkan olursan başarı da gelir. Ben parti içi demokrasi inancım nedeniyle hâlâ kurultaya seçilmiş delege olarak gidiyorum.

Z kuşağı 90'ların son dönemini de içine alarak 2000'lerde doğan çocukları kapsıyor. Bu nesil ‘internet kuşağı' şeklinde anılıyor. Prof. Sözen de bu kuşaktan çok umutlu. Şöyle diyor: Bizler Cumhuriyet değerleriyle büyüdük. Cumhuriyet'in kazanımlarını ve bize kattıklarını hiç unutmadık. Kendimizi ülkemize karşı hep borçlu hissettik. Son dönemde Z Kuşağı'ndan çok söz ediliyor. İletişim araçlarını çok iyi izliyorlar. Özgürlükten yana insan haklarına saygılılar. Bu çocuklar oy kullandığında ülkemiz için çok iyi olacak. Bu yönetim değiştikten sonra Türkiye nefes alıp daha özgür ve ilerici olacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2020, 08:59
YORUM EKLE