Mersin’de siyasi parti tarafları arasında gelişen talihsiz olaylar sonucu kentin olumsuz anılması üzerine, Mersin Stratejik Birliği Başkanı Türk Parlementerler Birliği Avrasya Koordinatörü Türk Halkları Medeniyeti Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Dağduran liderliğinde siyasi parti il beyleri bir araya geldi.

Yedikardeşler Restaurant’ta bir araya gelen taraflar, “Barış ve Kardeşlik” adını verdikleri toplantıda siyaset konuşmama sözü vererek “barış ve kardeşlik” üzerine bir görüşme gerçekleştirdiler.

Mersin Stratejik Birliği Genel Sekreteri Dr. Mert Aydınalp kısa bir hoşgeldiniz konuşması yaparak sözü Mersin Stratejik Birliği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davduran’a verdi. Başkan Dağduran yaptığı açıklamada ise; “Siz değerli siyasi parti il beyleri kendinizi sadece siyasi parti olarak görmeyin, kendinizi Türk Dünyasının yesevisi olarak görün. Gerçekten sizlerle büyük görev düşüyor. Eğer bu birliği sağlayabilirsek, bugün sömürülen düzenini, sömürülmeyen bir dünya düzenini biz sağlayacağız.21. Asır Türk’ün Asrı’dır. Bunları kesinlikle ihmal etmememiz lazımdır. 2 Milletin geliş sebebi belli Yahudiler dünyayı karıştıracak, dünyanın birliğini birleştirecek Türk Milletidir. Bu yemeğin amacı da Mersin’de siyasi partilerin il beylerini biraraya toplayarak, Mersin’de birlik beraberlik olsun istedik. Birbirlerini sevmesi, birbirleri ile kaynaşması, birbirlerini koruması, birbirleri ile yakınlaşması birbirlerine tatlı bir rakip olması. Önce 14 Mayıs’ta yapılacak olan genel seçimlerde kavgasız ve gürültüsüz geçirelim. 15 Mayıs’a da bayram havasında girelim. Kim kazanırsa kazansın güçlü bir iktidar güçlü bir muhalefet olması. Seçim sonrası ise Mersini Türk Dünyasının Turizm Kapısı yapacağız.

Mersinimizi Türk Dünyasına tanıtacağız” dedi.

Editör: Habererk Haber Merkezi