Geçtiğimiz günlerde Urfa’ya “Şanlı” ünvanının verilişinin 39. yıl dönümü etkinliklerinde sahne alan sanatçı Yavuz Bingöl, konser alanına sadece 8 kişi gelmesinden dolayı konserini iptal etmişti. Konu ile ilgili sosyal medya hesabından yeni bir paylaşım yaptı.

Yavuz Bingöl şu ifadeleri kullandı:

"Arkadaşlar selamlar. Benim Urfa konserimin iptal edilmesi ve konsere 8 kişi gelmesinin iptal nedeni olarak gösterilmesi sosyal medyada çok konuşuluyor bu ara. Urfa konserim teknik nedenlerden dolayı Temmuz ayı sonuna ertelenmiştir, öncelikle bunu söylemek isterim. Ayrıca, 8 kişi de benim için değerli bir müzik dinleyicisidir. Urfa konserimden 1 gün önce, Gaziantep konserimde 8 bin kişi vardı. Ondan 1 gün önce Malatya konteyner kent konserimde 3 bin kişi, ondan yine bir gün önce Sivas konserimde ise bin kişilik salon tıka basa doluydu. İnsanlar doğadaki gibi deri değiştiremiyorlar. Ben aynı Yavuz'um. Aynı Yavuz olarak işimi yapmaya devam ediyorum. Meraklısına duyurulur."

Teknik sebeplerden dolayı konserin iptal olduğunu belirten Bingöl yeni konser tarihi için açıklamada da bulundu: "Urfa konserimizi bayram sonrası valiliğin düzenleyeceği bir etkinlikle telafi edeceğiz, güzel bir konser yapacağız. Bayramdan sonra Urfa'da görüşmek üzere hepinize selam ve sevgiler."

Editör: Zuhal Ömür Tarakçı