Genelmerkez Davayı Geri Çeksin Kongre Olsun

MHP’de yaşanan kurultay krizi konusunda Olağanüstü Tüzük Kurultayı’nda Divan Başkanlığı yapan Müsavat Dervişoğlu’ndan sürpriz bir çıkış geldi

banner311
Genelmerkez Davayı Geri Çeksin Kongre Olsun

Çankaya İlçe Seçim Kurulu’nun Asliye Hukuk Mahkemesi’nin tedbir kararı yüzünden 10 Temmuz’da kurultay yapılamayacağına ilişkin kararı hakkında açıklama yapan Dervişoğlu, seçimli olağanüstü kurultayın yolunu açabilmek için iki öneride bulundu.

Dervişoğlu, “MHP Genel Merkezi seçimli olağanüstü kurultay talebinde samimi ise kendileri tarafından Cemal Enginyurt'a açtırılan davanın geri çekilmesini sağlayarak seçimli kurultayın önünü açabilir” çağrısında bulundu.

İkinci formül olarak, “Bunu yapmazlarsa, genel başkan ve yetkili kurulların seçimini mümkün kılan bir kurultay gerçekleşebilmesi için genel başkanın ve yetkili kurulların istifasıyla bunu mümkün kılabilirler” önerisinde bulunan Dervişoğlu, “Milliyetçi Ülkücü iradeye güveniyor, inanıyor ve saygı gösteriyorlarsa bu samimiyet sınavından kaçmasınlar. Tüm demokratik yolları denedik. Bize bu kurultayın gerçekleştirilebilmesi için hukuki mücadeleden başka yol bırakmayanlar artık doğru bir karar vermek durumundadırlar. Partimizin mahkeme kapılarında zaman kaybeden bir siyasi kurum olarak anılmasının önüne geçmek başta genel başkan olmak üzere MHP'nin yetkili organlarının temel görevidir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2016, 18:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.