Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava tahminlerine göre, sağanak yağış yarın etkisini artırıyor.

Tahminlere göre, yurdun kuzey, iç ve batı kesimleri parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Bolu ve Ordu çevreleri ile Bursa’nın güney ve doğu, Karabük ve Kastamonu’nun güney, Samsun’un doğu ilçeleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Diğer yerlerin ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’da güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

YAĞIŞLAR İSTANBUL'DA ETKİLİ OLACAK

Tahminlere göre, yağışların hafta ortasında İstanbul’da da kendini göstermesi bekleniyor.  Salı günü İstanbul’u etkilemeye başlayacak olan yağış, cuma gününe kadar aralıklarla sürecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara parçalı bulutlu 33, İstanbul parçalı ve az bulutlu 31, İzmir parçalı ve az bulutlu 33, Adana parçalı ve az bulutlu 37, Antalya parçalı ve az bulutlu 31, Samsun parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde doğu ilçeleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29. Erzurum parçalı ve az bulutlu 32, Diyarbakır ise az bulutlu ve açık 41

Editör: Yadigar Hanım