Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, parti programını ve Zafer Partisi kadrolarını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile tanıttı. Özdağ, halka seslendiği konuşmasında sığınmacıların ülkelerine dönmesini merkeze alan ve 197 ana maddeden oluşan parti programı ile deneyimli kadrosunu da sosyal medya hesabından açıkladı.

Zafer Partisi kadrolarının medyada kendilerini tanıtmaları engellendiği için seslerini sosyal medyadan duyurduklarını ifade eden Prof. Dr. Özdağ, twitter hesabından video ile yaptığı açıklamada “Türkiye sayıları 10 milyonu aşan sığınmacılar ve kaçaklar sorunu çözülmeden hiçbir sorun çözülemez. Aksini söyleyenler Türk Milleti’ne yalan söylüyorlar. Bu sorun çözüldükten sonra Türkiye’yi her alanda kandıracak #Zafer kadromuzu tanımak ister misiniz? #BirlikteZafere” ifadelerine yer verdi.

Zafer Partisi 10 ay önce kurulduğunda “Türkiye’de 120 tane parti var, bir partiye daha ne gerek var” diyenlerin bugün sus pus Zafer Partisi’nin yaptıklarını takip ettiklerini ve topluma getirdiği önerileri kendi önerileri gibi paylaştığını vurgulayan Prof. Dr. Özdağ, “Görüyoruz ki, iktidar ve sarı muhalefet köy okullarını açmaya karar vermiş. 6’lı masanın da DPT kuracağını duyuyoruz, ne güzel, demek ki bizden öğrenecekleri çok şey var” dedi.

Türkiye’nin en önemli meselesinin sığınmacılar olduğunu, ekonomi başta olmak üzere diğer bütün sorunlarının da sığınmacılar meselesinin çözülmesiyle son bulacağını vurgulayan Prof. Dr. Özdağ, şunları söyledi:

“Türkiye’nin en önemli meselesi olan ve sayıları artık 10 milyonu geçen, Türkiye’nin geleceğini karartan, ekonomik krizin derinleşmesinde önemli bir yer tutan sığınmacılar meselesi Zafer Partisi kurulana kadar ne iktidarın ne sarı muhalefetin gündeminde yoktu. Onların gündemine gelmesini sağladık. Zafer Partisi’ne ırkçı, yabancı düşmanı diye saldıranlar, bizden aldıkları cevap ve Türk halkı değerinde yaptıkları suçlamaların bir karşılık bulmadığını görünce yine değersiz bir eleştiri getirmeye başladı. Zafer Partisi sığınmacılar meselesi dışında bir şey söylemiyormuş, tek adam partisiymiş. Biz Cumhuriyet’in kuruluş felsefesi ve ilkeleri doğrultusunda ülkemizi A’dan Z’ye devlette, bürokraside, güvenlik bürokrasisinde, eğitimde, ekonomide, yeniden inşa edecek bir program ve kadro ile yola çıktık. 197 ana maddeden oluşan büyük bir yeniden yapılanma programı uygulayacağız ve bu programı yaşama geçirecek olan güçlü bir kadromuz var. Ancak bize yönelik nasıl bir medya ambargosu olduğunu görüyorsunuz. Toplumda zerre kadar karşılığı olmayan siyasetçilere televizyonlarda saatlerce yer verilirken, Zafer Partisi’nin kadroları televizyonlara çıkarılmıyor, kendisini ve projelerini anlatmasına imkan sağlanmıyor.

Biz sığınmacılar meselesini ön plana çektik ve bu sorun çözülmeden Türkiye’nin diğer sorunlarının çözülmesinin mümkün olmadığı gerçeğinden hareket ettik. Türkiye iki ayağına da 10’ar kiloluk demir bağlanmış bir yüzücüye benziyor. Böyle bir yüzücünün suda kulaç atarak ilerlemesi mümkün değil. Ancak bir süre kendisini suda tutabilmek için suda kalır ve sonra su kendini aşağıya çeker. İşte 10 milyon sığınmacı Türkiye için bunu ifade ediyor, Türkiye’yi aşağıya çekiyorlar. Biz sığınmacılar meselesine ‘gerekirse zorla gidecekler, bu bizim ana programımız’ diyerek umutsuzluğa düşmüş, bilinçli bir şekilde çaresizlik aşılanan Türk halkına bu sorundan kurtulma umudu verdik. Kendimizi bu konuda sosyal medya üzerinden her platforma binlerce kez tekrarlayarak ifade ettik.

Bakın şimdi tarım, ekonomi ve diğer projelerimiz birbirini izleyecek. İstanbul 3.0 projemizi anlatacağız. Bugüne kadar gündeme getirdiğimiz ve bundan sonra da getirmeye devam edeceğimiz sığınmacı ve kaçaklarla ilgili politikalarımız Türkiye’nin diğer sorunlarının çözülebilmesi için de muhakkak çözülmesi gerekiyor. Sığınmacılar meselesi çözülmeden Türkiye’nin hiçbir meselesini çözemezsiniz. Sığınmacılar kalacak ve biz bu sorunları çözeceğiz diyenler bilin ki Türk milletine yalan söylüyor. Bugün sayıları 10 milyon. Sadece Suriyelilerin sayısı 18 sene içinde 20 milyonu aşıyor. Peki siz bu insanlara iş bulup, eğitim için kaynak ayırıp Türk milletinin sorunlarını nasıl çözersiniz? Türkiye zaten sermaye fakiri bir ülke. Niye bu millete yalan söylüyorsunuz? İşte biz bu yalanları deşifre etmiş partiyiz.

İnşallah önümüzdeki günlerde Zafer Partisi kadrolarını da tanıyacaksınız. Bizim kadrolarımız zengin, güçlü, milli ve üniter devlet için mücadelede kararlı kadrolar. Makam için değil vatan için mücadele eden insanlar. Siz hem Zafer Partisi kadrolarına basında ambargo koyacaksınız hem de ‘Ümit Özdağ dışında kim var’ diyeceksiniz. Ümit Özdağ dışında Türkiye’yi Cumhuriyetin kuruluş esasları üzerinde yeniden inşa edecek çok güçlü bir kadro var. Ve Zafer Partisi sağlam, Atatürk çizgisinde, Türk milliyetçisi, neoliberal politikalar yerine kalkınma ekonomisini koyan, üreten bir Türkiye için ve gerçekten serbest piyasa ekonomisinin kurulduğu, beşli çetelerin zengin edilmediği, kaliteli ve ucuz üreten her iş insanının önünün açıldığı bir ekonomik yapıyı oluşturmayı hedefleyen ve programa sahip, devletin liyakat ilkesi esasında tekrar kurumsal kimliğine kavuşturacak bir yaklaşımı, parlamenter demokrasiye, hukuk devletine dönüşü temsil ediyor. Türk milletine elinden alınan ve bir aile şirketine dönüştürülen Türk devletini geri vermeyi vaat ediyor.

Önümüzdeki seçim Türkiye için bir referandum niteliği taşıyacak. Bir tarafta size ‘gönüllü yollayacağız, onlara orada iş yeri açacağız’ diyen, aslında yalan söyleyen ve bunların Türkiye’de kalmasının zeminini oluşturan partiler var. Çünkü kimse gönüllü gitmez. Diğer tarafta neoliberal politikaları çöpe atmış, tekrar üreten Türkiye’de, devletin kurumsal kimliğini Türk devleti olarak tekrar kazandığı bir Türkiye’de ‘sığınmacı ve kaçaklar dönecek, geri gelmelerini de yüzde 100 engelleyeceğiz’ diyen bir Zafer Partisi var. Bu referandumda siz bu iki parti arasında seçim yapacaksınız. Sığınmacılar kalsın yenileri gelsin derseniz hangi partiyi seçerseniz seçin. Ama gitsinler yenileri de gelmesin diyorsanız oy vereceğiniz bir tek Zafer Partisi var.”

Editör: Yadigar Hanım