DSÖ'den Türkiye'ye koronavirüs uyarısı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Türkiye'deki koronavirüs vaka sayılarının her geçen gün arttığını söyleyerek önümüzdeki 2 haftalık sürecin çok önemli olduğunu vurguladı.

banner311
DSÖ'den Türkiye'ye koronavirüs uyarısı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Türkiye'deki koronavirüs vaka sayıları hakkında açıklamada bulundu. Ülkemizde artan koronavirüs sayılarının endişe verici olduğunu belirten DSÖ ayrıca Rusya, Britanya gibi ülkelerdeki vakalarla da bunun sekteye uğramasından bahsetti.

DSÖ’nün Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Hans Henri Kluge, koronavirüs vakaları hakkında bir açıklama yaptı. Almanya, İspanya, İtalya ve İsviçre'den pozitif veriler geldiğini söyleyen Kluge, Türkiye, Britanya, Belarus, Ukrayna ve Rusya'da azalma olmadığı ve koronavirüss vakalarında artış yaşandığını gözlemledi.

Avrupa adına gelecek 2 haftanın çok kritik olduğunu söyleyen Kluge, koronavirüsün herkesi çok derinden etkilediğini havaların ısınması sonrasında da insanların kendilerini daha da fazla sokaklara attıklarını belirterek bir an önce bu durumdan kaçınmak gerekliliğinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2020, 14:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.