İşte hiç koronavirüs görülmeyen ilçe

Bu ilçede hiç koronavirüs vakasının görülmemesi dikkat çekti.

İşte hiç koronavirüs görülmeyen ilçe

Bugüne kadar hiç korona virüsü vakası görülmeyen Konya'nın 6 bin nüfuslu Derebucak ilçesinde maske ve dezenfektan dağıtımı yapıldı.

Korona virüsü salgınında hiçbir vakanın görülmediği Konya’nın 6 bin nüfuslu Derebucak ilçesinde, 30 bin maske dağıtıldı.

İlçede gerçekleştirilen maske ve el dezenfektanı desteği, mahalle muhtarları ve kamu görevlilerince ev ziyaretleriyle gerçekleştirildi.

Derebucak Kaymakamı Coşkun Doğan, ulusal bazda alınan tedbir ve önlemlerin hepsinin Derebucak ilçesinde de yerel bazda tam olarak uygulandığını söyledi.

Doğan, Türkiye’de ilk salgının görüldüğü 11 Mart’tan bugüne kadar Derebucak’ta herhangi bir virüs vakasına rastlanmadığının altını çizerek, aldıkları ciddi tedbirler ve yürütülen çalışmalar ile bunun gerçekleştiğini aktardı.

Kaymakam Doğan, söz konusu süreçte seyahat sınırlamalarının getirilmesinin ardından Antalya ile olan il sınırında iki noktada izni olmayanların ilçeye girişine müsaade edilmediğini belirterek, “Ancak bu durum bizi rehavete sürüklememelidir. Bugüne kadar uyguladığımız tedbirleri bugünden sonra da sürdüreceğiz” dedi.

Doğan, 300 haneye, toplam 30 bin maske desteği sağladıklarını, bunun yanında el dezenfektanı da dağıttıklarını belirtti. 

YORUM EKLE