Toplanıp, miting yaptılar! Aşı karşıtı doktordan çok konuşulacak iddialar

Meslektaşlarına demediğini bırakmadı

Toplanıp, miting yaptılar! Aşı karşıtı doktordan çok konuşulacak iddialar

Üsküdar'da toplanan bir grup aşı karşıtı, vatandaşları aşı olmamaya davet ederek, gösteri yaptı. Aşı karşıtlarına yönelik bir konuşma yapan Dr. Bilgehan Bilge'nin iddiaları ise dikkat çekti. Bilge, " Aşıyı vuran zavallı sağlık memurları, hemşireler değil hekimler yargılanacak. 'Ben o yüzden ruhsatsız bir maddeyi insanlar üzerinde uyguladım' demek gibi bir lüksü yok hekimlerin" dedi.
Türkiye genelinde salgını sona erdirmek için aşı çalışmaları hızla devam ediyor. Şu ana kadar Türkiye'de aşı olduktan sonra herhangi ciddi bir sorunla karşılaşan resmi vaka bildirilmedi. Bu nedenle, vatandaşların çoğu aşı olmak için randevu sırasına girdi. Ancak bunca olumlu örneğe rağmen, azınlık bir kesim de aşı karşıtlığını sürdürüyor.

 
"AŞI OLANLARDAN ÖZÜR DİLEYECEKLER"

Cumhuriyet'te yer alan habere göre İstanbul Üsküdar'da toplanan aşı karşıtları miting havasında gösteri yaptı. Sosyal medyadan örgütlenen ve 'Pandemi büyük buluşması' adı altında Üsküdar'da toplanan kalabalığa Dr. Bilgehan Bilge konuşma yaptı. Bilgehan Bilge "Asla ve kat'a aşı olmayın. Uçaklara bindirmesinler, AVM'lere sokmasınlar. Vallahi de billahi de 1 sene sonra bu kararlarından vazgeçecekler ve aşı olanlardan özür dileyecekler" ifadesini kullandı.

"RUHSATSIZ MADDEYİ UYGULADIM DİYEMEYECEKLER"

Bilge aşı yapılmasını savunan hekimleri de hedef gösterdiği konuşmasında "Bu bir slogan ya da şaka değil; yargılanacaklar! Aşıyı vuran zavallı sağlık memurları, hemşireler değil hekimler yargılanacak. Yok 'benim haberim yoktu', 'ben devlet memuruyum', 'Sağlık Bakanlığından tamim geldi, genelge geldi, emir geldi', 'Ben o yüzden ruhsatsız bir maddeyi insanlar üzerinde uyguladım' demek gibi bir lüksü yok hekimlerin" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
realist gençlik
realist gençlik - 6 ay Önce

bi bildiği var demekki adam doktor.

nuri
nuri @realist gençlik - 6 ay Önce

tabi ya bunlar doktor aşıyı yapanlar kabzımal değilmi

Ahmet Tan
Ahmet Tan - 6 ay Önce

Corona'ya yakalandıklarında sağlık sisteminde faydalanmamak şartıyla aşı olmak istemiyorlar varsın olmasınlar. Kendi kendilerini tedavi edeceklerse sorun yok.

turan özşen
turan özşen @Ahmet Tan - 6 ay Önce

sen oldun diye saglık sisteminı başkasına kapatamassın kuş gribı vardı aşı olanlar olmayanlar neoldu sonuc

RAMON
RAMON - 6 ay Önce

koronaya karşı aşı olmadan nasıl korunacaklarına dair ne önermiş bu çok bilmiş bilge han'ım?

Vedat Oktay
Vedat Oktay - 6 ay Önce

Varsa bildiğiniz yada bilimsel bir kanıtınız gösterin bizde inanalım. Neymiş aşı yapan doktorlar 1 sene sonra özür dileyecekmiş iyide sebep ne ruhsat yokmuş hadi sağlık bakanına inanmıyorsun dünya sağlık örgütü acil kullanım onayı vermiş bu derdin dermanı bu demiş ona ne diyeceksin.

Bozkurt
Bozkurt @Vedat Oktay - 5 ay Önce

sen ne boş bir adamsın bee araştır biraz kör cahil


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344