Kızılay'ın Başkanı Kerem Kınık, Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından gönüllülere çadır sattığı ortaya çıkan ve skandallarla gündemden düşmemişti.

Kerem Kınık, 96 gün sonra 14 Mayıs seçimlerine iki gün kala istifa etti.

“BYE BYE YARIŞMAYAN ADAM”

Kınık’la günler süren bir tartışmaya giren oyuncu ve komedyen Şahan Gökbakar, istifa haberinin ardından İnstagram hesabından bir paylaşım yapması dikkatlerden kaçmadı.

Paylaşımına “Bye bye yarışmayan adam…” notunu düşen Gökbakar Kınık’ın fotoğraflarından bir seçkiyi ‘Bye Bye Happiness’ şarkısı eşliğinde yayınladığı görüldü.

ERDOĞAN ‘ÜZÜLDÜM’ DEDİ İSTİFA ETMİŞTİ

Kınık kendisine yönelik tepkilere ve istifa çağrılarına “Seçilmiş bir isim olarak görev yapıyorum. Ortaya böyle bir başarı konulmuşken goygoycuların lafı ile hareket etmem. Kızılay Başkanı istifa ettiğinde tüzük gereği genel kurula gidilmesi gerekir. Kızılay’ın idari işleri durur ve kaotik bir durum oluşur” cevabını vermesi dikkat çekmişti.

Kınık’ın, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, “Bu konu beni de ciddi manada üzmüştür. Kızılay böyle bir çadır satma işine giremez” sözlerinin üzerinden 24 saat geçmeden istifa etmesi ise dikkat çekmişti.

Editör: Ali Özyiğit