Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, katıldığı canlı yayında, Kızılay’ın AHBAP’a çadır satmasıyla ilgili “Kızılay Başkanı’nın o koltukta oturuyor olması sizin içinize siniyor mu?” sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi.

İbrahim Kalın, TV100'de Candaş Tolga Işık’ın sorularını cevaplandırdı. Kalın, Kızılay'ın çadır satışına yönelik soruya “Böyle bir dönemde çadır satılmaz. Bu bir hataydı. Kızılay hepimizin kurumu, bizden önce de vardı, bizden sonra da devam edecek. Zamanı geldiğinde umarım gereğini yapar ilgili arkadaşlar” diyerek, Saray'ın Kızılay Başkanı'nın üstünü çizdiği mesajını verdi.

Kalın şunları söyledi:

“Sonrasında bu tartışmanın uzaması bunda ısrar edilmesi de iletişim yönetimi anlamında da ardı ardına bir takım hataları beraberinde getirdi. Konu başka noktalara gitti. Sosyal medyadan polemiklere döndü. Bunlar üzücü.

Kızılay hepimizin kurumu, bizden önce de vardı, bizden sonra da devam edecek. Buna böyle bakmalıyız. Pireye kızıp yorgan yakmayalım. Şu anda kan acil bir ihtiyaç. Kan stokunun mutlaka tam olması lazım.

Kişilerin hataları bir yana kurumun devamı, kurumun ihtiyaçlarını karşılaması son derece önemli. Bunun bir tepki olduğunu anlıyorum ama o tepkiyi doğru yöne kanalize edelim. Vakti zamanı geldiğinde öbür konular da konuşulur. Ama şu anda kan acil bir ihtiyaç. Zamanı geldiğinde umarım gereğini yapar ilgili arkadaşlar”

Editör: Yadigar Hanım