Zafer Partisi Tekirdağ İl Başkanı Fatih Altıntaş, Fatih Terim Fonu’ndan dolandırıcılıkla suçlanan Seçil Erzan’ın, fonun sağlayacağı finansmanla milletvekili adayı olacağını iddia etti.

Ünlü futbolcuları ve iş insanlarını Fatih Terim Fonu adıyla dolandırdığı belirtilen Seçil Erzan’ın skandal yazışmaları devam ediyor.

Habertürk yazarı Mustafa Şekeroğlu’nun raporuna göre, Türkiye’nin bu yılki en büyük dolandırıcılık vakasını gerçekleştirdiği söylenen Seçil Erzan’ın yarınki mahkeme duruşması beklenirken, kırık bir telefondan yeni yazışmalar sızdı. Zafer Partisi Tekirdağ İl Başkanı Fatih Altıntaş’ı da dolandırdığı öne sürülen Seçil Erzan’ın, Altıntaş ile olan yazışmaları gün yüzüne çıktı.

Milletvekili adayı olacağını söyleyen Altıntaş ile Seçil Erzan arasındaki Whatsapp yazışmaları şu şekilde:

Fatih Altıntaş: Abla kur korumalı da 3 Mart'ta vadesi bitiyormuş, zaten. Tam olarak karar da vermedi, konuşuyoruz. Bugün şimdi yanından çıktı, bir daha konuşuruz.

Seçil Erzan: Tamam canım haber edersin. Seninkini çarpı üç yapabilmemiz için 150’ye tamamlamamız lazım.

Fatih Altıntaş: Bu oranlar nasıl oluyor, oldurtma durumu var ise de onu da bilemem ama 1'e 3 oranını Serkan’a verebilirsen belki kur korumalıdan (KKM) da çıkar, verir bilemem.

Seçil Erzan: Her şey benim elimin altında. Bir tuşa bakar.

Fatih Altıntaş: Abla merhaba nasılsın? Serkan ile konuştum, maalesef ikna olmadı, vermeyecek. Ben de daha üstüne gidemem, sadece benim verdiğim 78 bin dolar var abla.

Fatih Altıntaş: Bu seferlik bu kadar olsun, çevrem genişleyince belki daha iyi yatırımcılar bulabilirim. Ama senin dediğin güne kadar bulamam.

Seçil Erzan: Tamam ablacım elinden geleni yaptın sen.”

Diğer bir yazışmada ise Altıntaş, Seçil Erzan’a kar edeceği parayla milletvekili olacağını dile getirerek Erzan’a yatırımcı bulacağını dile getiriyor.

"MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAĞIM"

Fatih Altıntaş: Abla benim yatırımımı da minimum süre ve maksimum kar ile vermen dileğiyle. Bana çok büyük bir iyilik yapmış olacaksın ve hiçbir zaman unutmayacağım bunu. Çünkü ben buradan gelecek olan maddi kaynak ile milletvekili adayı olacağım.

Seçil Erzan: Elimden geleni yapacağım ablacığım. Sen yine araştırmaya devam et. Oradan gerekeni alırsın. Kimseye söyleme.

Fatih Altıntaş: Söylemem söylemem.

Seçil Erzan: Ne kadar vereceğine sen karar verirsin aldığına.

Fatih Altıntaş: Anladım abla, artık yatırımcı bulmak lazım, bazen aramadan düşüyor insanın önüne de, bakalım.

Seçil Erzan: Bende seninle konuşsaydım ikna ederdim.

İlkbaharın Doğuşunu Simgeleyen Efsanevi Oluşum İlkbaharın Doğuşunu Simgeleyen Efsanevi Oluşum

Fatih Altıntaş: Abla ikna etmesi en zor kişilik Serkan. Her gün mobil bankacılık ile parasını kontrol eder, müşteri temsilcisini sıklıkla arar… Yani benim kapıma her gün gelirdi, altlı üstlü oturuyoruz İkna edilse bile benim başım çok ağrırdı. Ben de siyaset ile uğraşıyorum bu sıralar bir de onu çekemem.

Fatih Altıntaş’ın avukatı Hasan Keçe, Seçil Erzan ile ilgili durumu açıklarken, Altıntaş ailesinin Çerkezköy’de tanınmış ailelerden biri olduğunu ve eşinin ailesinin Seçil Erzan’ın ailesiyle akraba olduğunu dile getirdi. Bu bağlantı sayesinde Altıntaş ve Erzan’ın tanıştığı belirtildi.

Avukat Keçe, Seçil Erzan’ın akrabalık ilişkisini kullanarak Fatih Altıntaş’ı aldatmış olabileceğini söyledi. Altıntaş, Erzan’ın çalıştığı bankanın güvenilirliğine ve akrabalık bağlarına dayanarak, ona zarar gelmeyeceğini düşünerek bir miktar para vermiş, ancak bu parayı geri alamayarak mağdur olmuştur.

Keçe, Altıntaş’ın da diğer mağdurlar gibi Seçil Erzan tarafından zarara uğratıldığını ve bu olayda mağdur olduğunu tekrarladı. Ayrıca, Altıntaş’ın tanıdık, arkadaş ya da akrabalarından hiçbirinin Seçil Erzan’a yönlendirilmediğini de ekledi.

Kaynak: Haber merkezi