14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerine sayılı günler kala, anket şirketlerinden yeni araştırma sonuçları gelmeye devam ediyor. MAK Danışmanlık, kritik seçimde son 3 haftaya girilirken, güçlü görülen iki aday arasındaki oy farkının giderek açıldığını ortaya çıkardı.

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, Habertürk'te katıldığı canlı yayında yaptıkları son anketin sonuçlarını açıkladı. Şimdiye kadar yapılan anketlerin yeterince net olmadığını, ittifaklar ve aday listeleri açıklandıktan sonra gerçekleştirilen anketlerin daha gerçekçi sonuçları ortaya çıkaracağını dile getiren Kulat, Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı arasındaki makasın da daraldığına işaret etti.

Kulat, açıklamasında şunları söyledi:

"Son 3 haftaya girerken aslında şu ana kadar, sadece kendi firmam açısından söylemiyorum, bütün firmaların eksik veriler üzerinden çalışmalar yaptığı bir dönemdi şu ana kadar. İttifaklar, listeler belli değildi.

Listeler açıklandığı günlerden itibaren dersek, sahaya çıktığımız da şöyle bir fotoğraf karşımıza çıkıyor; sayın Kılıçdaroğlu, son 3 haftaya sayın Erdoğan'ın 3 puan önünde giriyor.

MAK Danışmanlık olarak aslında biz şu ana kadar şunu çok farklı görmedik; yani Millet İttifakı'na HDP'nin destek vermesi olarak bir bütün olarak bakıldığında Meclis'teki sayısal çoğunlukta Cumhur İttifakı'na karşı rahatlıkla lehine bir durum var.

Ancak özellikle son bir ay içerisinde Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı arasındaki makas daralmaya da başladı. Pazartesiden sonraki yapılacak olan araştırmalar daha ciddi, doğru sonuçlar verecektir."

Editör: Yadigar Hanım