Aksaray Belediyesi'ne ait resmi internet sitesi hacklendi. Belediyenin web sitesinde 'Sedat Peker'in belediye başkanı olduğu bir görsel paylaşılırken, Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer'in sosyal medya hesabı da hacklenerek Sedat Peker’e selam gönderildi.

AKP'li Aksaray Belediyesi'ne ait websitesi 'CYPTER' rumuzuyla hacklendi. Kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından ele geçirilen internet sitesinde Belediye Başkanı ise 'Sedat Peker' olarak değiştirildi. 

BELEDİYE BAŞKANININ SOSYAL MEDYA HESABI DA HACKLENDİ

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer'in, sosyal medya platformu X'teki hesabı da gece yarısı hacker saldırısına uğradı. Hackerler ele geçirdikleri hesaptan Sedat Peker'e selam gönderdi. ‘HACKED BU CYPTER’ adıyla hesabı ele geçirenler, "Reis Sedat Peker selamlar. Hayata korkusuzca bakanlar, ölümden de korkmazlar!" notunu düştü.

AKSARAY BELEDİYESİ AÇIKLAMA YAPTI

Olayın ardından Aksaray Belediyesi’nden konuyla ilgili sosyal medyadan açıklama geldi.

Aksaray Belediyesi'nin X hesabından yapılan paylaşımda, "Belediye Başkanımız Sn. Dr. Evren Dinçer'e, Aksaaray Belediyesi hesaplarımıza ve resmi internet sitemize kimliği belirsiz kişiler tarafından siber saldırı düzenlenmiştir. Başkanımızın ve Belediyemizin hesaplarından hackerlar tarafından yapılan uygunsuz içerikler ve paylaşımlar için herkesten özür diliyoruz. Destekleri için herkese teşekkür ediyor, bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz..." denildi.

AKP'li milletvekileri ve büroklarlar ile ilgili yaptığı açıklamalarla sese getiren Sedat Peker, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Dubai’de ailesiyle birlikte tecrit altında tutuluyor. Sedat Peker’in açıklama ve paylaşım yapılmasına izin verilmiyor.

Editör: Yadigar Hanım