Sedat Peker Fatih Tezcan’a “Abi” diyormuş! “Çok kan dökülecek” miş

"Sedat Peker ile görüştüm" itirafının ardından gazeteci Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalına katılan Fatih Tezcan kendini önemli gösterme çabaları komik duruma düşmesine sebep oldu.

Fatih Tezcan Sedat Pekerin kendisine “Abi” dediğini anlatarak şunları söyledi “Ben Sedat Peker ile Süleyman Soylu'yu hedef aldıktan sonra bir kez bile görüşmedim. 
Bir kez haber gönderdi bana geçtiğimiz hafta ben çok sert onu eleştirince “Olay başka yere gidiyor abi” deyince sadece bir haber ulaştırdı bana.  Bir ortak dostumuz bir kardeşim aradı beni dedi ki “Selamı var Recep Tayyip Erdoğan'ın öldüğü gün beni assınlar.  Eyvallah kapattık cevap bile gönderdim”

"Sedat Peker ile görüştüm" itirafının ardından gazeteci Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalına katılan ve Özdemir'in "Bunu yapma gerekçeniz ne?" sorusuna "Çok kan dökülecek" yanıtını veren Fatih Tezcan, "Size ne?" sorusu karşısında ise İngilizce konuştu, Tezcan "Bize ne mi? Aaa I'm sorry, My name is Alexander" dedi. 
"Ben Fatih Tezcan 15 Temmuz gecesi silahıyla beraber sokağa çıkan gazeteci, dünyada örneği yok" 

Fatih Tezcan, "Sedat Peker ile görüştüm" itirafının ardından gazeteci Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalına katıldı. Özdemir yayının sonuna doğru Tezcan'a "Siz şuan da aranan, Türkiye'ye yönelik çeşitli videolar dolduran Sedat Peker'le görüşüyorsunuz videolar yayınlandıktan sonra zaten önceden tanışıyorsunuz birçok AK Partili gibi..." dedi. Bunun üzerine Tezcan, "Videolar yayınlandıktan sonra değil, Süleyman Soylu Bey'e o hakaretleri etmeden önce 'Pelikan işin içinde yok' demek için" yanıtını verdi. Özdemir'in "Bunu yapma gerekçeniz ne?" sorusuna "Çok kan dökülecek" yanıtını veren Fatih Tezcan, "Size ne?" sorusu karşısında ise İngilizce konuştu, Tezcan "Bize ne mi? Aaa I'm sorry, My name is... 'Bize ne mi?' Ben Fatih Tezcan 15 Temmuz gecesi silahıyla beraber sokağa çıkan gazeteci, dünyada örneği yok" dedi. 

CÜNEYT ÖZDEMİR'DEN GAZETECİLİK DERSİ 

Fatih Tezcan, Cüneyt Özdemir'in Youtube programında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker ve 'Pelikan' grubu ile girift ilişkileri hakkında açıklamalarda bulundu. 

"NE İŞ YAPIYORSUNUZ?"

Cüneyt Özdemir programın hemen başında Fatih Tezcan'a ilk olarak, "Fatih Bey siz ne iş yapıyorsunuz, ilk oradan başlayalım?" sorusunu yöneltti.
Kendisini "gazeteci" olarak tanıtan Fatih Tezcan ise bu soruya biraz da şaşırarak, "Meslektaşız. 15 seneden beri ben analiz yapıyorum. Bir aksiyoner tarafımız da var, 'aktivist' diyorlar şimdi yeni dilde. Araştırmacı, yazar, gazeteciyim, meslektaşız. Biraz daha uluslararası ilişkiler, dinler tarihi ve 15 Temmuz sonrasında mecburen istemediğim halde siyaset...." yanıtını verdi.

GAZETECİLİK FAALİYETİ İSE SOYLU GÖRÜŞMESİNİ NEDEN YAYINLAMADIN?

Cüneyt Özdemir programda, Fatih Tezcan'ın Bakan Süleyman Soylu'yu makamında ziyaret ettiğine dair sosyal medyada paylaşılan fotoğrafları da gündeme getirdi.

Özdemir, "Süleyman Soylu'yu makamında ziyaret etmişsiniz bir gazeteci olarak mı, arkadaş olarak mı görüştünüz?" sorusuna "Gazeteci olarak." şeklinde cevap veren Tezcan'ı kontra sorularla köşeye sıkıştırdı.

"Siz Süleyman Soylu ile röportaj yapıp yayınlıyor musunuz mesela. Bunun için mi gittiniz? Yayınladınız mı mesela bu yaptığınız görüşmeyi gazetecilik faaliyeti olarak?" sorusunu yönelten ünlü gazeteciye, Tezcan şu yanıtı verdi;
"Hayır röportaj yapıp yayınlamıyorum, işte orada işler biraz karışıyor. İsterse beyefendiler röportaj yaparız ama ben orada değilim tam. Bir başka bir yer var, ben orayı bulabilsem senelerden beri... Fikir verir, alırım ama röportaj dediğiniz en kolay şey! O gazeteciliğin en kolay tarafı. Zor olan; küs olan insanları barıştırmak, fitneyi engellemek, zulümü engellemek, kan dökülmesini engellemek."

Bu ilginç sözlere kayıtsız kalamayan Cüneyt Özdemir ise şaşkınlığını gizleyemeyerek, "Evet ama bu dedikleriniz gazetecilikle alakası olmayan şeyler. Fitneyi engelleme, kan dökülmesini engellemek bunlar bir gazetecinin görevi değil.

Siz Pelikan grubu ile Sedat Peker arasında da arabulucuk yapıyorsunuz o zaman. Siz bu isimle görüşüyorsunuz, 'Onu de' diyor... Siz alıyorsunuz bunu söylüyorsunuz... Bu gazetecilik faaliyeti değil, bir gazetecinin yapacağı iş değil bu." ifadesini kullandı.

YORUM EKLE