Genel Kurulda, partilerin grup önerileri ayrı ayrı ele alındı. İlk olarak İyi Parti'nin, "nüfuzun ve görevin kötüye kullanılması ile artan usulsüzlük ve yolsuzluk iddialarının araştırılması" konusunda verdiği araştırma önergesinin, bugün ele alınmasına dair grup önerisi görüşüldü.

Görüşmelerin ardından yapılan oylamada, öneri AKP-MHP oylarıyla reddedilmişti.

ŞEFKAT ÇETİN NEŞTERİ VURDU!

MHP 26. Dönem Milletvekili ve eski Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Özlenen; dürüst devlet adamı Gün Sazak. Devletin makamını bayrak bildi, lekelemedi. Çalmadı..çaldırmadı..hukuksuzluğa yol vermedi. Milli Güvenliğimizi tehdit eden; ”Paralel Yapılanma”ların tehditlerine boyun eğmedi..Silah ve Uyuşturucu baronlarının taşeronu terör örgütü şehit etti.” dedi.

Şefkat Çetin Şehit Gün Sazak ve Başbuğ Alparslan Türkeş’in fotoğraflarını paylaştı.

Şefkat Çetin başak bir paylaşımında ise “Birgün devlet kendini yönetecek namuslu, şerefli, haysiyetli ve devlet idaresine layık insanların idaresine geçtiği zaman bütün hastalıklar kökünden temizlenmiş olur” dedi.

Çetin, “Egemenliğimizi korumak bekamızdır, küresel emperyalizm bahar yolu metodu ile hedef ülkelerdeki yönetim şeklini demokratikleşme örtüsü altında. Kontrolünde, yetkiyi tekleştirme. Denetimsiz, liyakarsiz, suça bulaşmış, tehditle yönlendirilebilirlerle, sömürüyü sürdürebilir” ifadelerini kullandı.

Çetin, Eski Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak’ın şu sözlerini paylaştı:

“Birgün devlet kendini yönetecek namuslu, şerefli, haysiyetli ve devlet idaresine layık insanların idaresine geçtiği zaman bütün hastalıklar kökünden temizlenmiş olur.”

İşte o paylaşım:

Çetin daha önce de iktidarı eleştiren paylaşımlar yapmıştı.

Çetin, “Denetlenebilirliği olmayan yönetimler adı ne olursa olsun, yetkisini keyfi kullanabilecek yönetimlerdir. Uygulayıcının zihniyeti, kuralların yerini alır. Hukuksuzluk da pervasızca devam ederse. Güvenilirliği kalmayan sistemde; kişiler de kendi hukuklarını oluşturursa, kaos olur.

Sosyal hukuk devletimiz biliyordur. Lale Devri yaşayanlar da var. Halk ekmek kuyruğunda bekleyenler de. Asgari ücretle; iş, aş arayanlar da var. Birden fazla maaşlı liyakatsizler de. Açlık ve yoksulluk sınırında yaşayıp. Yardımlarla doymaya çalışanlar çoğunlukta. Denetimsizlik.. Suç üretiyor.. Tosuncuklar örtüsü altında çeteleşme var.. Pudra şekerli “Kripto Para” soyguncuları.. Borsa da oyuncu olanların emeksiz kazanımları. Ülkemizin dövizlerinin yurt dışına kaçırılması da.. Milli güvenliğimiz için tehdit değil mi…” diye yazmıştı.