Bu önemli görevin tamamlanmasının ardından, Baykar'ın Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, CNN TÜRK'e özel bir demeç verdi.

İran'da, Cumhurbaşkanı Reisi'nin içinde bulunduğu helikopter, zorlu hava koşulları nedeniyle Doğu Azerbaycan eyaletindeki dağlık bir bölgede kaza geçirdi.

İranlı yetkililer, helikopterde bulunan Cumhurbaşkanı Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ın kazada yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Akıncı TİHA'nın bu operasyonda büyük bir risk aldığı belirtildi. Selçuk Bayraktar'ın açıklamalarına göre, "Dağlık bir bölgede, yoğun sis ve rüzgar gibi tüm olumsuz koşullara rağmen, Akıncı'yı yöneten Türk Silahlı Kuvvetleri, bazı yüksekliklerden sadece 100 metre yükseklikte uçarak büyük bir risk üstlendi. Sınıra yaklaşık 200 kilometre uzaklıktaki enkaza çok hızlı ve kısa sürede ulaşıldı.

Eşeği ile birlikte karpuz yediği anlar sosyal medyayı salladı Eşeği ile birlikte karpuz yediği anlar sosyal medyayı salladı

Akıncı TİHA, dünyada başka hiçbir hava aracının uçamayacağı olumsuz şartlarda görevini başarıyla yerine getirdi." şeklinde konuştu.

Kaynak: CNN Türk