Sıfır otomobillere büyük zam geldi.

Zam yağmuruna tutulan son otomobil markası Türkiye’de en çok tercih edilen araçlarıyla tanınan Alman otomotiv devi Volkswagen oldu.

Rekabet kurumuna 19 Ocak’ta sözlü savunma vermeye hazırlanan Alman otomotiv devi Volkswagen yarından itibaren Türkiye’de en çok satılan Polo, Golf, T-Roc ve Passat modellerine büyük zam yapacağını resmi sitesinden duyurdu.

KASIMDA EN ÇOK SATAN 5 MARKA ARASINA GİREMEDİ

Kasımda en fazla otomobil satışı gerçekleştiren marka 7 bin 879 ile Renault oldu. Bunu 4 bin 65’le Toyota ve 3 bin 776 satışla da Hyundai izledi.

Fiat, 3 bin 249 satışla dördüncü sırada yer alırken, Peugeot 3 bin 115 otomobil satışıyla beşinci sırada yer aldı. Volkswagen Kasım’da otomobil satışlarında ilk 5 marka arasına giremedi. Volkswagen Kasım ayında 2 bin 690 araç satarak listede 6. sırada yer aldı.

VOLKSWAGEN OTOMOBİLLERE BÜYÜK ZAM

Volkswagen Türkiye pazarında rekabet ettiği B sınıfı Polo, C sınıfı Golf, D sınıfı Passat ve B-SUV sınıfında pazara sürdüğü T-Roc modeline büyük zam yapmaya hazırlanıyor. Edinilen bilgiye göre, firmanın 24 Kasım’da 254.300 TL’ye sattığı olan en ucuz model Polo (manuel vites/baz versiyon) yarından itibaren 387 bin TL’ye, en pahalısı 511.400 TL’ye çıkıyor.

PÜİS'TEN ŞOK ASGARİ ÜCRET TEKLİFİ PÜİS'TEN ŞOK ASGARİ ÜCRET TEKLİFİ

Golf en düşük 432.900 TL, en yüksek: 671.900 TL

T-Roc: 650 bin TL

Passat en düşük 615.500 TL, en yüksek 1 milyon 343 bin TL’den müşterilere sunulacak.

"FİYATLARIMIZ GÜNCELLENMEKTEDİR"

Firmanın Türkiye web sayfasına girildiğinde Fiyatlar ve Modeller kısmında yer alan Fiyat Listesi’ne tıklandığında ise ‘Fiyatlarımız güncellenmektedir’ bilgisine yer veriliyor.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ

Sosyal medyada bir kullanıcı, yaklaşık bir ay önce 180 bin TL olan aracın şu anda 260 bin TL olmasına tepki gösterdi.

Araba fiyatlarına zam gelmesine "Ülke olarak freni patlamış kamyon gibiyiz" tepkisini gösterildi.