İSTANBUL, (DHA)- Şile Belediyesi’nin çocukların sportif gelişimlerini desteklemek amacıyla hayata geçirdiği Şile Spor Akademisi'ne bağlı eğitmenler Antakya’da çocuklarla bir araya geldi. Spor eğitmenleri Ramazan ayı boyunca uygun alanlarda çocuklarla bir araya geliyor ve onlarla çeşitli spor aktiviteleri gerçekleştiriyor. Böylelikle sokak basketbolu, mini kale, badminton, masa tenisi, voleybol gibi etkinliklerle depremden etkilenen çocukların rehabilitasyonu sağlanıyor.

Şile Spor Akademisi’nin Şile’de hayata geçirdiği proje olan ‘Mobil Spor’ etkinlikleri Antakya’da depremden etkilenen çocuklarla buluşturuldu. Akademi çatısı altındaki profesyonel spor eğitmenleri Ramazan ayı boyunca mahalle mahalle dolaşarak uygun alanlarda çocuklarla bir araya geliyor ve onlarla çeşitli spor aktiviteleri gerçekleştiriyor. Şile Belediyesi tarafından Hatay Antakya’da kurulan hizmet noktasındaki etkinlik çadırında çocuklar için ayrılan alanda yüz boyama, tiyatro, gölge oyunu, çizgi film seansları gibi etkinlikler yapılıyor. Öte yandan Şile Spor Akademisi eğitmenleri tarafından temel spor eğitimleri veriliyor.

“ÇOCUKLARIMIZ EN BÜYÜK ÖNCELİĞİMİZ OLDU”

Çeşitli zamanlarda bölgeye giden Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Depremin ilk gününden beri çocuklarımız en büyük önceliğimiz oldu. Bölgedeki şartların aşama aşama iyileşmesi yönündeki gelişmeler bir nebze olsun içimiz ısıtırken, Şile Belediyesi olarak ikinci günden beri hizmet verdiğimiz alanımızın daha kapsamlı hale getirilmesi ile çocuklarımız içinde daha nezih bir ortam oluşturduk. Şile’de güzel işlere imza atan Şile Spor Akademimiz çalışmalarına Antakya’da devam ediyor ve çocuklarımızla birbirinden güzel sportif aktiviteler gerçekleştiriyor. Tüm eğitmenlerimize buradan teşekkür etmek istiyorum. Çocuklarımızın mutluluğu için çalışmalarımızı çeşitlendirmeye ve sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: dha