Cinayete kurban giden Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in dayısı Mustafa Bozkurt, Bursa Yıldırım Belediyesi MHP Meclis üyeliğinden istifa etti. Daha önce yaptığı bir açıklamada Sinan Ateş'in yeğeninin Meclis'te olduğunu savunan Bozkurt, "Sinan evladımızın 40 mevlidini 11 Şubat Cumartesi akşam okutacağız. O güne kadar sabırla bekleyeceğiz. Ondan sonra bir şeyler açıklanamaz ise biz bildiklerimizi anlatacağız" dedi.

Yıllarını verdikleri bir davada arkalarında durmayan bir topluluğun içinda olmak istemediklerini vurgulayan Bozkurt, “Artık eski Türkiye’de yaşamıyoruz. Yıllarımızı verdik bir dava uğruna. Bizim arkamızda olmayan bir toplumda olmamız bize zarar verecektir. Bu düşünce ile MHP’den istifa ettim. Belediye Meclisi'nde bağımsız üye olarak hizmetlerime devam edeceğim” açıklamasında bulundu.

Daha önce yaptığı bir açıklamada Sinan Ateş'in katillerinin Meclis'te olduğunu belirten Bozkurt, hala katilin açıklanmasını beklediklerini hatırlattı. Bildiklerini söylemek için yeğeninin 40'ının çıkmasını beklediklerini yineleyen Bozkurt, “Sinan evladımızın 40 mevlidini 11 Şubat Cumartesi akşam okutacağız. O güne kadar sabırla bekleyeceğiz. Ondan sonra bir şeyler açıklanamaz ise biz bildiklerimizi anlatacağız. Sokak süpürgesinin bildiği konuyu devletin irade koyucuları, kanun gözeticileri bilmiyor ise biz onlara anlatırız. Aslında gizli bir şey yok. Açık açık biliniyor. Benim kardeşim Halil İbrahim Bozkurt, ‘Bizim katilimiz mecliste’ kelimesini belki zamansız söyledi ama, aslında zamansız da değil, biz bunları biliyoruz. Bugün dokunulmazlıkları olanlar, yarın bizim gibi dokunur hale gelecektir. Kim bu ülkede bir suç işlemiş ise cezasını artık çekmeli. Eski Türkiye yok, eski Türkiye bitti. Sinan Ateş’te bu ülkede artık faili meçhul cinayetlerin olmamasının mihenk taşıdır.” ifadelerini kullandı.

CHP'den yeni yasa için ötanazi benzetmesi CHP'den yeni yasa için ötanazi benzetmesi

Cumhurbaşkanının iradesini beklediğini kaydeden Bozkurt, “Cumhurbaşkanımız bu işe irade koyup, bu dosyanın aydınlanması adına ve kimlere kadar uzanacaksa ki, uzanacağı bilgileri bize iletiliyor. Biz sabırla bunu bekliyoruz. Önümüzde de bir seçim var. Şimdi seçime girerken ne şuandaki muhalif partilerin ne de iktidardaki partinin bizim tarafımızdan zarar görmesini asla istemiyoruz” diye konuştu.

Editör: Yadigar Hanım