ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan’ın ikinci tur seçimleri için kimi destekleyeceği merak ediliyordu. Sinan Oğan seçimlerin istedikleri gibi sonuçlandığına vurgu yaparak   “Bundan sonra Türkiye'nin bir siyasi krize, çalkantıya girmemesi için bütün sorumluluğu üstleneceğiz”

İKİNCİ TURDA KİMİ DESTEKLEYECEKSİNİZ SORUSUNA YANIT VERDİ

Oğan, “İkinci turda kimi destekleyeceksiniz” sorusuna, “İstişare yapacağız” yanıtını verdi.

Sinan Oğan, yurt dışı oyların sayımının sürdüğü ATO Congresium’un önünde açıklama yaptı.

YÜZDE 2’LİK EROZYONUMUZ OLDU!

Seçimlerden önce yüzde 11-12 civarında oy almayı beklediklerini belirten Oğan, “O oyu aldığımızı da düşünüyoruz aslında ama birtakım sandıklarda yüzde 2'lik bir erozyonumuz oldu. Son gün, son 3 gün Muharrem İnce'den boşalan kitle bize sardırdı resmen. Seçim günü söylenti çıkardılar, okullara 'Sinan Oğan çekildi' diye pankartlar astılar. Her türlü pis oyunu oynadılar ama buna rağmen hedefimizden geri durmadık” değerlendirmesinde bulundu.

İSTEDİĞİMİZ BÜTÜN HEDEFLERE VARDIK!

Oğan, daha önce Türk milliyetçilerinin, seçimin tam göbeğinde olacağını vurguladıklarını anımsatarak, “'HDP ve HÜDA PAR bu seçimde kilit olmayacak' demiştik. 'Biz, bu seçimin belirleyeni olacağız' demiştik. İstediğimiz bütün hedeflere vardık. Bundan sonra Türkiye'nin bir siyasi krize, çalkantıya girmemesi için bütün sorumluluğu üstleneceğiz, alacağız. Sorumlu devlet adamı gibi davranacağız” diye konuştu.

“İkinci turda kimi destekleyeceksiniz” sorusunu ise

“İstişare yapacağız. Bugün hem Ata İttifakı'nın bileşenlerini toplantıya davet ettim hem de beraber hareket ettiğim yol arkadaşlarımı davet ettim. Bugün her iki kesimle de ortak bir istişare toplantısı yapacağız. Bu istişarelerimiz devam edecek ve en kısa sürede inşallah bir neticeye varacağız. Bu netice, Sinan Oğan'ın kararı olmayacak, bir ortak aklın kararı olacak.”

Editör: Habererk Haber Merkezi