5 MHP'li milletvekili de İYİ Parti'ye mi geçiyor?

15 CHP milletvekilinin İYİ Parti'ye geçmesinin ardından siyasi kulisleri hareketlendirecek bir haber de MHP'li vekillerden geldi.

banner311
5 MHP'li milletvekili de İYİ Parti'ye mi geçiyor?

CHP'den 15 milletvekilinin İYİ Parti'ye geçmesinin ardından siyasi kulislerde 5 MHP milletvekilinin de İYİ Parti'ye geçeceği ileri sürülüyor.

Bu milletvekillerinin önceden “Genel Başkan Bahçeli'ye ters düşen vekiller olduğu” belirtilirken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de 9 Nisan'da partisinin milletvekillerine verdiği yemekteCHP'den İYİ Parti'ye geçecek milletvekilleri olabilir. İYİ Parti'nin tazyikiyle CHP'den gidenlerle Meclis'te bir grup kurulabilir. MHP'de siyaset yapan milletvekilleri de bu duruma karşı uyanık olsun. Çünkü bizim içimizden de 5 milletvekilinin İP'e (İYİ Parti) gitmesi söz konusu olabilir” dediği ileri sürülüyor.

BAHÇELİ: BİZDEN 5 VEKİL İYİ PARTİ’YE GEÇEBİLİR

MHP Lideri Devlet Bahçeli, bir süre önce MHP'li vekillerle yemekte bir araya geldi. İddiaya göre; bu toplantıda Bahçeli, “CHP'den 15 milletvekilinin İYİ Parti'ye geçeceğini” belirtip “Bizden de 5 vekil İYİ parti'ye geçebilir” dedi.

Kulislerde, MHP'den hangi vekillerin İYİ Parti'ye geçebileceği konuşuluyor. Kulislerde İYİ Parti'ye geçeceği konuşulan isimler şöyle: Kadir Koçdemir, Atila Kaya, Oktay Vural, Oğuz Tor ve Zihni Açba.

İSTİFA İDDİASINA YALANLAMA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başkanlık sistemine referandumda “evet” diyecekleri açıklamasının ardından genel başkan yardımcılığı görevinden istifa eden MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya, istifanın söz konusu olmadığını söyledi. İstifa edeceği iddiaları ortaya atılan Oktay Vural’ın da bunu reddettiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2018, 19:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Alaettin yavuz
Alaettin yavuz - 3 yıl Önce

Bahceli guvenilir deyil ben 40 yillik mhp liydim bahcelinin sözūne guvenim kalmadi verdigi sozu tutmadi akp ye yamandi tugrul turkes akpye gecince partiden atti simdi neolduda yama oldu akp ye

Salih Zeki Başaran
Salih Zeki Başaran - 3 yıl Önce

MHP Milletvekillerine son çağrı...... Vatan sevginiz ağır basıyorsa...... son şansınızı kullanın. Aksi halde Ülkemize ihanet edenler listesinde tarihe geçeceksiniz.... Son Çağrı.....

Sinan  karakütük
Sinan karakütük - 3 yıl Önce

5 vekil çok az 10 vekil bekliyoruz bekleyin

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 3 yıl Önce

DEMOKRASİDEN VE HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNDEN YANA OLANLARIN BİRLEŞME GÜNÜDÜR.

Ayaz Atsız
Ayaz Atsız - 3 yıl Önce

Ülkücü rumuzuyla yazan ülküdaşım unutma CHP ile en son ittifakı MHP yapmıştı.

Ulkucu
Ulkucu - 3 yıl Önce

Osmanlı ya zalim diyen kılıçdaroğlu ve ekibi ile irtifa k yapanlarla işimiz olmaz oyuzden diyorum ki ülkücülük mhp de olur diğeri ancak yalan dolan iftira çıkar olur... anlayana

GEROL
GEROL @Ulkucu - 3 yıl Önce

Sn Erdogan Ülkücülere neler söyledi sn Bahçeli bunları unuttu ama sende unutmuşsun

Lütfü
Lütfü - 3 yıl Önce

Arzu ERDEM İ de aramızda görmek istiyoruz.

Hacı Veli
Hacı Veli - 3 yıl Önce

DSP ile koalisyon kurdu. Ülkücü öğretmen kıyımı. AKP ülkücü öğretmen kıyımı yaptı. AKP ile ortak. Bu Bahçeli ülkücü düşmanı resmen.