Akşener Fethiye'den ve Muğla'dan yüklendi

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın İYİ Parti’ye katılım töreni ve Genel Başkan Meral Akşener’in konuşması...

banner311
Akşener Fethiye'den ve Muğla'dan yüklendi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'ya parti rozetini takmak üzere Fetyiye'de vatandaşlarla bir araya geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kısa süre önce İYİ Parti'ye katıldığını açıklayan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'ya parti rozetini takmak üzere Fethiye'de vatandaşlarla bir araya geldi.

Saatcı'nın kısa bir tanıtımıyla başlayan program Fethiye İYİ Parti İl Başkanı Suat Aybek, açılış konuşmasını yaptı.

Aybek'in ardından Saatcı kürsüye davet edildi.

Saatcı'nın açıklamaları şöyle:

"DÜŞMEYE GÖR, EN YAKININ BİLE VURUR"

"Şol gökleri kaldıranın, donatarak dolduranın, ol deyince olduranın 99 adı ile… Bugün Türkiye tarihinin ilk kadın Cumhurbaşkanının yolunda atılan tarihi bir adıma şahitlik ediyoruz. Yolumuz açık olsun. Biz hangi partide olursak olalım rozet taşımayız. Bizim hizmetimiz Fethiyelileredir. Bizim için hayat görevini başarmaktan ibarettir. 99’dan bu yana bize destek veren arkadaşlara bu meydandan teşekkür etmek istiyorum.

Herkes atıp tutuyor düşmeye göre en yakının bile vurur. 28 Şubat sürecinde devrin güçlü generaline “Kazıklı voyvoda” diyebilmek için mangal gibi bir yürek lazım biz böyle bir kadının arkasında yürüyoruz. Sayın Genel Başkanım zor bir adam aldın şimdiden söyleyeyim.

"KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK"

Bu milletin sağı solu belli olmaz. Aynı bugünki gibi medya tek kişinin elindeydi ama kaybettiler. 2002’de muhtar olamaz denen sayın cumhurbaşkanı nerelere geldi. Şimdi sıra bizde, Sayın Meral Akşener’de. Korkunun ecele faydası yok.

2002’den beri muhalefetteyim ben. Ben sizin adınıza söz veremem ama Allah bizi iktidara getirirse ilk elimizi atacağımız büyük şehir yasası olacak.

Seçim şartlarının eşit olmadığı ortada ancak biz kazanacağız. İyiler kaybetmez. Cuma hutbesini kendini kalkan edip “Tabii ki yakınlarımı gözeteceğim” demeyeceksin. Şimdi  bu aralar da ‘Reis’ lafına taktım. Onların geldiği yere bakarsan mücahit demek lazım Erdoğan'a."

Saatcı’nın açıklamalarının ardından kürsüye çıkan Akşener şöyle konuştu: 

"EVLERİNİ ÖZLEMİŞLERDİR, EVLERİNE GÖNDERECEĞİZ"

"Öncelikle bu meydanda bizlerle beraber olan, bize destek olmak için genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle, çok değerli kardeşimlerimle, buna vesile olan çok değerli kardeşim Behçet Saatcı’ya teşekkür ediyorum, Allah hem onlardan hem de sizlerden razı olsun.

Bu meydanı dolduranların ne anlama geldiğini biliyorum. Çalışanların tereddüt ettiği ülkede, OHAL’in devam ettiği ülkede cesurlar hareketi bu meydanı doldurdu. Aynı 1919’da olduğu gibi sizin iradenizle, sizin duruma vaziyet etmenizle, sandıkta evlerine göndereceğiz.

Şimdi bakın, farkında değiller çok yoruldular. Eşleri özledi, torunları özledi, çocukları özledi. 16 senedir yoruldular. Çeneleri düştü, konuştukça Türkiye batıyor. Bu arkadaşları evlerine göndereceğiz. 2 buçuk yıldır bağırıyorlar, Başbakan Meral diye… Yapmayın üzülüyorlar. 2 Başbakan değişti, şimdi de Cumhurbaşkanı değişecek sayenizde…"

"ABİLERİN BU KADAR KORKTUĞUNDAN HABERİM YOKTU"

"24 Haziran’da bir seçim kararı açıkladı. Açıklayan kim Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, dile getiren kim? Saray’ın küçük ortağı Bahçeli… Abilerin bu kadar korktuğundan bu kadar haberim yoktu. Dün abiler ikiledi. Bizim için mesele değil, hazırız.

İddia ediyorum en hazır parti biziz… Darbelerden sonra sıfırdan kuruldular. Hepsi grup kurarak parti kurdular. Birçok ilde, ilçede teşkilatımız var. İnşallah buralardan milletvekili çıkaracağız.

İYİ Parti hiçbir partinin devamı, kardeşi, yandaşı değildir."

"GÖK KUBBEYİ BAŞINIZA YIKARIM"

"Bu milletin mensuplarının kurduğu, kurdurduğu yapıdır. Herkesi kucaklayan partidir. Onun için bizi durdurmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Buradan abidik gubidiklere alışmışlara sesleniyorum ayağınızı denk alın. İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer engel olmaya kalkarsanız bende Meral Akşener’sem o gök kubbeyi başınıza yıkarım. Buradan size bir çağrım var İYİ Parti sandıklara sahip çıkacak ama sizler de sandıklarınıza sahip çıkacaksınız. Kendini Erdoğan’a sevdirmek için uğraşan bir zatın bir sözü var “Harp halidir her şey mubahtır” Geçen referandumdaki gibi YSK üzerinden bir hileye başvurursanız bütün fetvalarınızı size yediririm.

Sayın Erdoğan’a uzun zamandan beri soruyordum “İttifakı neden yaptınız” diye. Dün ortaya çıktı, çekmecelerindeki anketler o kadar kötü ki apar topar seçime gidiyorlar. Biz seçime hazırız…"

“MERAL KARDEŞİM” DİYECEK DİYE KORKUYORUM

"FETÖ’yle ittifak kurmuşlardı daha önce. Şimdi bakıyoruz FETÖ operasyonları yapılıyor ama soru çalmalarla ilgili tek bir söz, tek bir adım yok. Çünkü bunlar cürüm ortağı. Beraber çaldılar o soruları.

Şimdi de MHP ile çıkar ittifakı kurdular. Bırakın istedikleri ittifakı kursunlar. Habur rezaletine izin verenler Yerli milli öyle mi? Oslo sürecini yürütenler yerli milli öyle mi? Bakın görün kim yerli kim milli kim hain!

Ben çok korkuyorum bir gün bana da “Meral Kardeşim” diyecek diye. Bastığı yerde ot bitmiyor. Şimdi iki kardeş oldular hayırlı olsun ama bizden uzak olsun.

Biz çiftçimizle ittifak yapıyoruz. Biz çocuğuna her türlü gayreti gösterip okutup 4 sene sonra iş bulamayan anne ve babalarla ittifak yapıyoruz. Biz pancar işçisi şeker işçisiyle ittifak yapıyoruz. Biz ilginç isimli vakıflarda tacize tecavüze uğrayan mağdurlarımızla ittifak yapıyoruz."

25’İNDE KABUSTAN UYANACAĞIZ

"Ve biz bugün bu meydandan uyum yasaları nasıl çıkacak derken biz Seçim kampanyasını başlattığımız Fethiye’de sizlerle ittifak yapıyoruz ve seçimi başlatıyoruz. Allah’ın izniyle 25 Haziran’da bir düşünün balkon konuşmasında bir abi yanında bakanları yandaş inşaat şirketleri tabii damatlar… Böyle bir konuşma düşünün.

Bir Başka balkon konuşması düşünün yanımda Behçet Başkan gibi başkanlarımız, aranızdan kadınlar, gençler, erkekler ve çocuklarla yepyeni yüzlerle sizin için çalışmaya ant içmiş kadroyla. Birleştirici kutuplaştırmayan bir dille siyaset yapmayı görev bilmiş bir cumhurbaşkanı.

25’inde bu kabustan uyanacağız…"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Muğla'da

Muğla'da partisinin il başkanlığını açılışını gerçekleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, açıklamalarda bulunuyor.

Akşener'in açıklamalarından satır başları şöyle:

İl teşkilatımızın açılışı için geldik. Ve siz bugün burayı bu şekilde doldurarak şereflendirerek bizleri öyle bir vebal altında bıraktınız ki bu vebali taşımayı, bu vebali Hakk'a ulaştırmayı Cenab-ı Hakk bizlere nasip etsin inşallah.

"ERKEN SEÇİM KARARINI İYİ PARTİ KORKUSUNDAN ALDILAR"

OHAL'de, 24 Haziran'da bir seçim kararı alındı. Bu karar İYİ'lerin önünü kesmek için alındı. Ama biz demirden korksaydık trene binmezdik. 

Bu abilerin korktuğunu biliyordum da bu kadar korktuklarından haberim yoktu. Korku dağları sardı ve siyaset istismarcıları her türlü hileyi hurdaları yapmayı göze aldılar ama yapamayacaklarını bildikleri için bir an evvel, paldır küldür seçime gidelim de İYİ Partililer hazırlıksız yakalansın dediler. Ama yine aldandılar.

'EVET ÇIKINCA HANİ ÜLKEDE HER ŞEY İYİ GİDECEKTİ?

Bu tek adam sistemine gidişin ne kadar problemli olduğunu söz gördünüz. 16 Nisan'dan bugüne kadar hani Türkiye uçacaktı, kaçacaktı, aşacaktı. Hani Türkiye'de OHAL kalkacaktı? Hani Türkiye'de her şey yolunda gidecekti?

"DÜRÜSTÇE, ERKEKÇE 'BEN BU KADINDAN, PARTİSİNDEN KORKUYORUM' DESENE"

Pinokyo gibi burunlarınız uzadı hepinizin. Dürüstçe, erkekçe 'Ben bu kadından, partisinden korkuyorum' desene. Korku dağları sardı. Bugün Türkiye'de büyük bir yönetim boşluğu var. 

Şimdi '24 Haziran'dan sonra bu işler bitecek' diyor. Bu ülkede yönetim boşluğu var ki OHAL var. FETÖ mücadelesi yaptıklarını iddia ediyorlar, bir bakıyorsunuz damatlar kaçak. FETÖ ile devleti paylaşmışsın, şimdi yapacağın bir şey yok.

"EKONOMİDEKİ İSTİKRARSIZLIĞIN NEDENİ YÖNETİM EKSİKLİĞİ"

Dolar 4 lirayı, euro 5 lirayı aştı, mazot 5.5 lira, benzin 6 lira ve kur meselesini de küresel güçlere bağladılar. Hani bizim dolarla alakamız yoktu? Dolayısıyla ekonomideki bu bozukluğun sebebi de yönetimdeki eksikliktir. Bugün Muğla'dayız. Muğla tarım ve turizmle geçinen ve hayatını idame ettiren bir şehrimiz. Turizmdeki yanlışlıklar, turizmdeki yandaş kayırmalar, turizmde yeşilin katledilmesi, doğaya sıkan kurşunlar sebebiyle Muğla bugün istediği kadar turist alabiliyor mu? Hayır.

Domuz yemiyle beslenmiş hayvanları ithal edip buradaki vatandaşlarımıza yedirmekten en ufak bir utangaçlık duymuyorlar. Mısır şurubunu ABD'den, soğan ve sarımsağı Çin'den ithal ediyoruz. ABD çiftçisi mazotu Türk parası ile 1.5 liraya kullanıyor, buradaki çiftçi 5.5 liraya. 

Bu düzenin devam etmesi mümkün değil. Bu düzen devam ettiği takdirde bu düzeni yıkarsa garipler yıkar. Bunun önüne geçmek için herbirinizin oyunu, her gencin, her kadının oyunu istiyoruz. Öyle güçlü gelmeliyiz ki, öyle güçlü gelmeliyiz ki tertemiz Türkiye'de gençlerimizin fikirlerine değer vererek, 'ülkemde yaşıyorum, mutluyum' demelerini sağlayarak Türkiye'yi yeniden güçlü ve huzurlu hale getirebiliriz. 

Adam her ağzını açtığında birine sövüyor, birine hakaret ediyor. Bu dilin sona erip neşeli bir dilin yeniden tanzim edilebilmesi için İYİ Parti geliyor. Her önüne gelene söverek olmaz. 

Biz 25 Haziran günü OHAL'in kalktığı, adaletin sağlandığı, hukukun üstünlüğünün tesis edildiği, demokrasinin işlediği, vatandaşından milletinden korkmayan, ona güvenen, ona yaslanan bir yönetim anlayışını yeniden kuracağız. 

"İYİ PARTİ SEÇİME GİRECEK"

İYİ Parti seçime giremez diyorlar. Hele bir cesaret edin de görün bakalım ne oluyor. Biz seçime gireceğiz. En hazırlıklı, en dinamik partiyiz. 5 buçuk ayda bütün teşkilatlarımızı tamamladık, kongrelerimizi yaptık. Sadece ben bugün 53. ildeyim, yarın 54. ili gezmiş olacağım. Yani 81 ili ikinci kere dolaşacağız. 

Bir dedikodu daha var. Parti kuramaz diyorlardı kurduk Allah'ın izniyle. Kongre yapamaz dediler vallahi nasıl bir kongre yaptık, ben 24 yıldır politika yapıyorum AKP de dahil ben böyle kalabalık bir kurultay görmemiştim. Zaten ip o zaman koptu. 1 Nisan korkudan öldürdü abileri. 

Deniliyor ki bunlar sandıkta hile yapar. Ama o hileyi yaptırmayacağım. Gökyüzünü, Türkiye'yi dar edeceğim. Dolayısıyla sizden bir istirhamım var. Partimiz sandığı koruma konusunda hazır. Ama aziz Muğlalılar, özellikle gençler, genç kadınlar. Sizi sandık başlarında müşahit olarak, gözlemci olarak görmek istiyoruz. Aynı zamanda partimizi de kontrol edeceksiniz. 

Söylemeye çalıştığım şey şu; sandıklarda hile yapmaya çalışacaklar ama biz müsaade etmeyeceğiz. Hani YSK'nın mühürsüz oylar hikayesi var ya. Bundan sonraki fasılda gereğini bu kardeşiniz, bu anneniz, bu ablanız, bu kız kardeşiniz yerine getirecek.

1950'lerin o söke söke alınan iktidarı gibi, 1983'ün darbecilerin elinden söke söke alınan iktidarı gibi, 2002'de kimsesizlerin kimi olarak gelen bu muhterem var ya, bu millet karar verirse Cumhurbaşkanı yapıyor. Ama aranızdan çıktı gitti, sizi unuttu. Şimdi indireceksiniz, beraber indireceğiz.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 18:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Fevzi sonmez
Fevzi sonmez - 3 yıl Önce

Yolun basindasiniz suan mukemmel bir baslangıc kazasiz belasiz bu yolu bitirip refaha kavusursunuz.slm olsun

Okur Yazar
Okur Yazar - 3 yıl Önce

Çok acil TV kanalı

Yasin Bulut
Yasin Bulut - 3 yıl Önce

Haburda pkk yi diyarbakırda barzani süleyman şah türbesi başında PYD persilvanyada FETO vatikanda PAPA ile İttifaktan ıhaneti hayırsever işadamı REZA ile ortaklıktan hırsızlığı belgeli ayetle alay eden makara yapan TÜRK düşmanı PAPA çocuklarına karşı OĞUZ boylu BOZKURT soylular olarak IYI parti diyoruz....
Ne Mutlu Türküm Diyene!....

KIYMET SÜREN
KIYMET SÜREN - 3 yıl Önce

ALLAHIM YOLUNUZU AÇIK ETSİN RABBİM İYİLERİN YANINDA OLSUN İNŞALLAH.

Adem ilhan samsun çarşamba
Adem ilhan samsun çarşamba - 3 yıl Önce

Señi seviyorum sayın genel Başkanı Cumhur başkanım yolun yolunuzdur