Bahçeli itiraz etti, AKP vazgeçti... Erdoğan Bahçeli’yi öne sürdü!

Genel Başkanlığını Meral Akşener’in yürüttüğü İYİ Parti’nin 24 Haziran’da seçimlere katılıp katılamayacağı konusundaki belirsizlik sürüyor.

 İHA'nın haberine göre YSK yetkilileri, yasal bir değişiklik yapılmaması durumunda, İYİ Parti’nin 24 Haziran seçimlerine katılamayacağını dile getirdi. AKP, yasal değişiklikten MHP lideri Bahçeli'den gelen itiraz üzerine vazgeçti.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Ocak ayı içinde yayınladığı listede seçime yeterliliğine sahip partiler arasında İYİ Parti’ye yer vermemişti. Seçim tarihi olarak 24 Haziran’ın belirlenmesi ile birlikte YSK, İYİ Parti’nin durumunu bir defa daha Yargıtay’a sunacak. Ancak, YSK yetkilileri, yasal bir değişiklik yapılmaması durumunda, İYİ Parti’nin seçimlere altı ay kala belli orandaki ilçe kongrelerini tamamlamadığı gerekçesiyle 24 Haziran seçimlerine katılamayacağını dile getirdi.

YENİ FORMÜLDEN VAZGEÇİLDİ
AK Parti’nin, mağdur rolü oynamaması için İYİ Parti’nin seçimlere girmesinin önünün açılması konusunda gerekirse yasal değişiklik yapılarak 6 aylık sürenin 3 aya indirilmesi önerisinin MHP nezdinde karşılık bulmadığı öğrenildi. MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin bu öneriye itiraz etmesi nedeniyle AK Parti’nin gündeme getirdiği bu formülden vazgeçtiği belirtiliyor.

"KENDİ EKSİKLİKLERİNİ BİZE FATURA ETMEYE KALKIŞMASINLAR"
AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal da İYİ Partinin seçime katılma yeterliliği ile ilgili tartışmalarını, “Biz her zaman demokrasinin tesisinden yana olduk, bu çerçevede seçime girmek için yasalarla belirlenmiş şartları taşıyan partilerin 24 Haziran’da seçmenin karşısına çıkmasından yanayız. Ama kendi eksikliklerini bize fatura etmeye kalkışmasınlar” şeklinde değerlendirdi.

AKŞENER BU SÜRECİ MANİSA'DA ANLATMIŞTI!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Manisa il başkanlığının açılışında yaptığı konuşmada bu durumu detayları ile anlatmıştı.

İşte konuşmanın o bölümü

FETÖ mücadelesi dediler. FETÖ mücadelesini sulandırdılar. Ve sonuç itibariyle Manisa'nın çaycısı, çorbacısı hapiste, abiler dışarıda. Bir yönetim boşluğu var, biz yönetim boşluğunu doldurmak için geliyoruz.

İYİ Parti seçime girecek mi, girmeyecek mi? Şimdi bu tartışılıyor. YSK başkanı çıkıyor ben bilmem diyor. Ben bilmem beyim bilir. Kardeşim sen bilmiyorsan kim bilecek?

Soruyorlar; İYİ Parti'nin seçime girmesi Tayyip beyin işine gelir mi gelmez mi? Bir ülke düşünün ki bir karar alınacağı zaman abiye bakıyorlar, olur mu, olmaz mı diye. Sadece bu bile Türkiye'nin nasıl bir yönetim boşluğuna düştüğünü gösteren en önemli karinedir. 

"ERDOĞAN LÜTUF İLE İYİ PARTİ'Yİ SEÇİME SOKMUŞ GİBİ YAPACAK"

Erdoğan şu an anket yaptırıyordur. İYİ Parti'nin seçime katılması iyi mi olur onlar için kötü mü olur ona bakacak. Eğer kötü olacaksa bakın şöyle bir şey olacak:

YSK açıklama yapacak. Bunlar giremiyor diyecek. Sonra dönecek lütuf verecek abi. O lütuf içinde bu uyum yasaları içine '3 ayda seçim yasalarına girebilir' konacak. Lütuf vermiş olacak abi. Birinci senaryo bu.

"BİZİ ENGELLEMEYE ÇALIŞACAKLAR"

İkinci senaryo; seçime girdi. Sizin canınıza okur bu İYİ Parti dedikleri andan itibaren herkes bir ağızdan, hukuka atıfta bulunan konuşmalar yapmaya başlayacaklar, bizi engellemeye çalışacaklar. Şimdi ben de sizlerin huzurunda bu beylere itiraf ediyorum. Kardeşim 100 bin imza ile yola çıkmış bir kişiyim ben. Hepiniz korkaksınız, hepiniz korkak tavuksunuz! Korkaklar! Korkaklar! Ben sizden korkmuyorum! Korksaydım başka bir şey olurdum.

Eğer korksaydım bu yola çıkmazdım. Sizden korksaydım trene binmezdim. Demirden korkan trene binmez. Sizi gidi korkaklar sizi. Sizi gidi namert methotlara sapan korkaklar sizi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil çınar
Halil çınar - 4 yıl Önce

Bahçeli ne korkak biri imiş halktan korkuyor AKP nin dümen suyunda iyice fırıldak oldu.İyi Parti seçime girsede girmesede R.T.E başkan olamiiyyyyaaaaccccakkkk

Taka61
Taka61 - 4 yıl Önce

Allah'ın izniyle engelleri aşacağız vatanını seven bu Türk Milletiyle seninleyiz meral abla sonuna kadar umudumuz seninle bu ülke düzlüğe çıkacak ziraatcı hayvancılık yapan esnaf emekli vel hasıl umudumuzsun Allah seni bu millete kurtacı olarak gönderdi

ismail yıldırım
ismail yıldırım - 4 yıl Önce

başkam

Hakkı Hakkıoğlu
Hakkı Hakkıoğlu - 3 yıl Önce

Geçen halkoylamasında kanun mahürsüz oylar geçersizdir demesine rağmen kanunsuz bir şekilde "milletin iradesi engellenmesin" diyerek mühürsüz oyları geçerli saydı siyaset mafyası. Arkasında milyonlarca seçmen olan İYİ PARTİ'yi seçime sokmazsanız halkın iradesi, neyin iradesi olmuş oluyor? AKP'li olmayanı halktan, yahut sizin deyiminizle milletten saymıyor musunuz?

Mehmet karadilek
Mehmet karadilek - 3 yıl Önce

AKP’nin kirli islerini temizlemek, Devlet Bahcelinin isi. Bu sayede tepkileri MHP’deki agam, pasamci ulkuculeri yukleyip, Tayyip Erdoganin kirli yuzunu kapatacaklar. Tayyip hem anti –demokratik islerini yapacak ama Demokratik gorunecek. Ulkuculer de birbirini yiyecek, Hatta birbirin cenazesine bile gidemeyecek hale gelecek. Bu vebale sebeb ollanlarin Allah belasini versin.