Bahçeli'nin erken seçim çağrısına CHP'den ilk yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısına CHP'den jet yanıt geldi.

banner311

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan açıklamasında Hodri meydan, biz her zaman hazırız. Türkiye'nin sorunlarını çözecek tek yer millet iradesidir." diyerek sözlerinin devamında "Türkiye'nin hem içerde hem dışarda iflas etmiş bir iktidar vardır, ekonomik anlamda ciddi sıkıntılar kapıya dayanmıştır, kurun ateşi düşmüyor, Türkiye hem içerde hem dışarda yalnızlaşan bir sürece girmiş, 16 milyon yoksulu olan ülke. Konuşuruz tarihi, 26 ağustos da olabilir, bir hafta önce de olur sonra da olur. Sandık çağrısına biz evet diyoruz, yalnız millet çözecektir." dedi. 

Tezcan "yalnız şunu da millete anlatmak zorundalar. Bugüne kadar ülkeyi tek adam koalisyonuyla bu noktaya taşıyanlar, bu kararı alırken istişare ettiler mi etmediler mi bilmiyoruz. Bunu da aynı şekilde ortak karar olarak paylaşabilirlerdi, paylaşmadılar. Biz de merakla büyük ortağın, büyük aktörün Erdoğan'ın ne diyeceğini merak ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 12:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
CELAL KARATAŞ
CELAL KARATAŞ - 3 yıl Önce

HADİ CHP,HADİ İYİ PARTİ,HAYDİ SP,HAYDİ ANAP,HAYDİ DSP HAYDİ TÜRK CUMHURİYETİNİ SEVENLER 18 AĞUSTOS 2018 ATATÜRKÜN KURMUŞ OLDUĞU CUMHURİYETİNİ YAŞATMA SEÇİMİDİR.HER KESİM KOLLARINI SIVIYAÇAK 18 YILLIK SALTANATINI YIKILAÇAK..HİÇ BİR PARTİ TEK BAŞINA İKDİDARA GELEMİYEÇEK.CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNİN İKİNCİ TURUNDA TÜRK CUMHURİYETİ TARİH YAZARAK İLK KADIN CUMHURBAŞKANINI SEÇMİŞ OLAÇAK...NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......