Bahçeli'den Erdoğan'a sert tepki

Bahçeli'den Erdoğan'a sert tepki: Saray'da millete pusu kuranlarla istikbal olmaz

banner311
Bahçeli'den Erdoğan'a sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Meclis Genel Kurulu'ndaki konuşmasını eleştirerek, “Sarayda millete pusu planları kurup Meclis Genel Kurulu'ndaki konuşmasıyla ahlaki ve vicdani tükenmenin dibini boylayanla istikbal olmaz. Çalan, soyan, saldıran, hakaretleri saydıran tuzakları kurduran milletin varlığına kast edenlerle bir gelecek planlaması olmaz, olmayacaktır. Sövene dilsiz, vurana elsiz durmayacağız.”dedi.

Bahçeli, sosyal iletişim ağı twitter üzerinden gündemdeki konularla ilgili değerlendirmede bulundu. Bahçeli, Türkiye'nin etrafının kabaran şiddet, artan şikâyet, azgınlaşan şedit ve şirret hesaplarla çevrildiğini belirterek, “Ülkemizin huzur ve esenlik yüzüne kara çalınmıştır. Kavga ve karışıklığa ümit bağlayan hain ve harici odaklarla, geleceğini Türkiye'nin yıkımına bağlayan milli irade karşıtları aynı cephededir. Her gün bizleri acıya boğan şehit haberleri gelmektedir. Her gün vahim ve trajik olaylar vuku bulmaktadır. Bu gidişatın sonu ise karanlıktır.”dedi.  

KIRILAN TÜRKİYE'NİN OMURGASI

Başbakan Davutoğlu'nun ‘terörün beli kırıldı' yönündeki sözünü eleştiren Bahçeli, “Terörün beli kırıldı diyordu malum şahıs aslında kırılan Türkiye'nin omurgası, tarihi ve milli bünyesiydi kırılan umutlardı, gelecekti.”dedi.

SARAYDA MİLLETE PUSU KURANLARLA İSTİKBAL OLMAZ

Bahçeli, günahkârların yanlı ve yozlaşmış yönetimi Türkiye'yi içten içe erittiğine işaret ederek, “İnsan sevgisi olmayanlarda vatan ve millet sevgisi zaten bulunmaz. Bunların dilinde yalan, dibinde çalan, elinde haram da eksik olmaz. Sarayda millete pusu planları kurup Meclis Genel Kurulu'ndaki konuşmasıyla ahlaki ve vicdani tükenmenin dibini boylayanla istikbal olmaz. Bu kafa yapısının tahakkümü altındaki bir ülkede gazeteciye saldırılar normal, söz ve düşünce hürriyetine operasyonlar sıradan görülür. Gözü dönmüş ve tembihlenmiş şehir eşkıyaları tarafından Gazeteci Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyı lanetliyor, kendisine geçmiş olsun diyorum.”diye konuştu.

1 KASIMDA ÜLKE GELECEĞİ OYLANACAK

1 Kasım seçimlerinde ülke geleceğinin oylanacağını vurgulayan Bahçeli, “Gelecek ya kaos olacak, ya da milli ve milliyetçi bir kararla ülkenin önü ve bahtı açılacak. Bu itibarla 1 Kasım'da gelecek oylanacak. Aldatıcı, alçaltıcı ve aşağılayıcı bir yönetimden kurtulmak; kumpas, komplo ve şiddet kurgusuyla yolları ayırmak için çare Türk milletidir. Geleceğe oy vermek, ihanete set çekmektir. Geleceğe oy vermek, yalancılar şahını ihtar etmektir. Dün geçti, gelecek ise elimizdedir. Çalan, soyan, saldıran, hakaretleri saydıran tuzakları kurduran milletin varlığına kast edenlerle bir gelecek planlaması olmaz, olmayacaktır. Sövene dilsiz, vurana elsiz durmayacağız. Gelecek için geleceğiz, gelecek için heyecanla, tıpkı bir mızrak gibi kötülüğün bağrına saplanacağız”dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2015, 21:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.