Bu İddia Doğruysa Mhp'de Yer Yerinden Oynayacak: Bahçeli; 'Başkanlığı Milletime Anlatacağım'

Çeşitli haber sitelerine düşen habere göre; Mhp'de yer yerinden oynayacak şeklinde yorumlandı. İddiaya göre Bahçeli Başkanlığı destekliyor.

banner311
Bu İddia Doğruysa Mhp'de Yer Yerinden Oynayacak: Bahçeli; 'Başkanlığı Milletime Anlatacağım'

BAHÇELİ ERDOĞAN'I BAŞKAN MI YAPIYOR?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başkanlık sisteminin yolunu açan anayasa değişikliğine tam destek vereceğini açıkladı. FETÖ tehlikesinin geçmediğini ifade eden Bahçeli, Türkiye'nin yeni bir milli mücadele dönemi yaşadığını belirterek, "İçte ve dışta büyük tehlikte içindeyiz. Bu badireyi ancak Başkanlık ile atlatabiliriz.Bunu sahaya inip milletime anlatacağım" dedi.

MİLLİ MÜCADELE DÖNEMİ VURGUSU

Edinilen bilgilere göre, Devlet Bahçeli geçen hafta bir grup esnafı parti genel merkezinde ağırladı.  Sohbet sırasında söz Başkanlık sistemine geldi.  Konjoınktürün Türkiye'yi milli Mücadele günlerine taşıdığını ifade eden Bahçeli, başta başkanlık sistemi ile ilgili anayasa değişikliği olmak üzere hükümetin terör örgütleri  PKK ve FETÖ'ye karşı  yaptığı mücadeleyi desteklediğıini ve bunu sürdürmeye de kararlı olduğunu belirtti. "Partimi, kendimi değil ülkemi düşünüyorum. Meseleye siyaseten  bakmıyorum. Türkiye paerçalanma-bölünme tehlikesi ile karşı karşıya. Hükümetin politikalarını desteklemeye devam edeceğim. Sahaya inip milletime bu gerçekleri anlatacağım" söyledi.

BAŞKAN YARDIMCILIĞINIZ HAYIRLI OLSUN

Öte yandan Bahçeli'nin bu sözleri üzerine bir esnaf Devlet Bahçeli'ye, "Öyleyse başkan yardımcılığınız hayırlı olsun" dedi. Bu söz üzerine Bahçeli,  hiç bir zaman MHP ve kendi çıkarlarını düşünmediğini söyledi. Bahçeli, "Başkan yardımcılığım söz konusu değil. Böyle bir isteğim de yok" şeklinde konuştu.

FETÖ TEHLİKESİ SÜRÜYOR

Bahçeli, sohbette FETÖ tehlikesine de dikkat çekti. 15 Temmuz'da yaşanan kalkışmanın yeniden meydana gelmesinin sürpriz olmayacağını anlatan Bahçeli, terör örgütleri PKK/FETÖ'nün dış güçlerin taşeronluğunu üstlendiklerini söyledi. Yaşanan terör olaylarının önceki yıllardakine benzemediğini ifade eden bahçeli, "FETÖ tehlikesi henüz geçmedi.   Tek bir ferdi kalmayana kadar mücadele sürmeli. Hükümet, bu konuda da doğru politika izliyor" belirtti.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2016, 21:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.