Gül'ün adaylığına CHP sıcak, Akşener iknaya çalışılıyor

Cumhurbaşkanı adaylığı gündeme gelen Abdullah Gül konusunda, Kayseri'deki aile yakınları sessizliklerini korurken, Saadet Partisi'nin Kayseri'deki etkili bir ismi, "CHP ile SP, Sayın Gül'ün adaylığı konusunda hemfikir. Genel Başkan yardımcımız Atik Ağdağ, birebir görüşmeleri sürdürüyor. Ancak Meral Hanım ortak adaylık konusunda ikna olmadı" dedi.

Gül'ün adaylığına CHP sıcak, Akşener iknaya çalışılıyor

Erken seçimin 24 Haziran'da yapılması kararıyla beraber, başta CHP olmak üzere, İYİ Parti ve SP'nin cumhurbaşkanı adaylarının kim olacağı merakla bekleniyor. İttifak arayışları sürerken, "CHP'nin kurmaya çalıştığı ittifakın adayı Abdullah Gül olacak" iddiası da gündeme geldi.

Ankara'da bulunan ve Abdullah Gül'ün adaylığıyla ilgili olarak çalışmalara 'hemşehrisi' sıfatıyla katılan isminin açıklanmasını istemeyen bir Saadet Partisi yöneticisi, "Abdullah Gül'ün adaylığıyla ilgili olarak, partimiz ve CHP'nin genel başkanları düzeyinde yapılan görüşmede sıkıntı yok. CHP ve SP, hemşehrimizi ortak aday çıkarma konusunda hemfikir. Ancak şu anda Meral Hanım cumhurbaşkanlığı adaylığında ısrarlı. Kendisi ikna edilmeye çalışılıyor. Abdullah beyin adaylığı girişimlerimizi genel başkanımız Temel Bey'in yanı sıra birebir genel başkan yardımcımız Atik Ağdağ yürütüyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Hanım da 'Evet' derse, ortak adaylık konusunda Sayın Gül ikna olur" diye konuştu.

Bu gelişmeler olurken, 11. Cumhurbaşkanı Gül'ün Kayseri'deki dünürü, Refah Partisi eski milletvekili Şaban Bayrak ile halen bir iş gezisi için yurtdışında bulunan kardeşi Macit Gül, İstanbul'da bulunan Abdullah Gül'ün aday olup olmayacağı konusunda bilgi sahibi olmadıklarını, gelişmeleri medyadan izlediklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 10:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevilay Rutgers-Karadag
Sevilay Rutgers-Karadag - 4 yıl Önce

INGILIZ ISBIRLIKCISI ABDULLAH GUL NEDEN C.B OLMASI ISTENILIYOR? EMPERYALIST ULKELER ERDOGAN''LA ISI BITIREREK YERINE SIMDI YENI BIR TURKIYE CUMHURIYETINI YIKMAYA DEVAM EDECEK BIR PARTIMI GETIRIYOR. ABDULLAH GUL'UN FETOCU OLDUGU ALENAN BILINEN BIR GERCEKTIR....TIPKI TSK GENEL BASKANI HULISI AKAR GIBI....BU NEDENLE DINCI PARTILERE OY VERILMEZ.. EMPERYALIS ULKELER TC YIKMAK ICIN AKP NIN YERINE YENI BIRINI BULMADAN AKP YI INDIRMEYECEK....

ahmet
ahmet - 4 yıl Önce

iyi parti gül derse o an ıyı partıden vazgeçerim

CELAL KARATAŞ
CELAL KARATAŞ - 4 yıl Önce

SAYIN İYİ PARTİ GENEL BAŞKANINI RAHAT BIRAKIN SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU,MERAL AKŞENER İYİ PARTİNİN CUMHURBAŞKANI ADAYI,,SİZ VE SP O KADAR ÇOK ABDULLAH GÜLÜN ADAY OLMASINI,İSTİYORSANIZ AKP İÇİNDE 50 YAKIN SP Lİ MİLLİ GÖRÜŞ MİLLETVEKİLLERİ VAR,AKP DEN İSTİFA ETSİNLER,ABDULLAH GÜLÜ SP SİNDEN CUMHURBAŞKANI ADAYI GÖSTERSİNLER ..MERAL HANIM EKMELETTİN TUZAĞINA DÜŞMİYEÇEKTİR......

e.kadayifci
e.kadayifci - 4 yıl Önce

sayın gül cumhurbaşkanlığını yapmıştır .icraatlarını biliyoruz.şimdi adayımız ne mutlu türküm diye diye gelen meral akşener cumhurbaşkanı adayımızdır ayak oyunlarına gelmiyelim.adayımız sayın meral akşener dir. bunun ötesi yoktur.

Hulya Tanguy
Hulya Tanguy - 4 yıl Önce

Chp tabanindan Gulun kabulunu bekliyemezsiniz

kağan
kağan - 4 yıl Önce

İkinci ekmelettin vakası olur. sonuç hüsran olur. ancak bizim gördüğümüzü chp görmüyor olamaz. bu haber bence kaynaksız ve geçersizdir.

Şule Karatana
Şule Karatana - 4 yıl Önce

Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı olduğu zaman ne icraatı varki şimdi onu seçsin bu millet. Siz bu milleti aptal mı zannetti iz. Bizim adayımız ve inşaAllah cumhurbaşkanımız Meral Akşenerdir. Bu böyle biline...

SONSUZA KADAR ADALET
SONSUZA KADAR ADALET - 4 yıl Önce

Sir Abdullah Gül'e oy vereceğime gider Erdoğan'a veririm.Millet Meral hanımın cesaretine hayran.O imaj bir çizilirse daha da kimse toplayamaz!Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344