'Hayır' 4 puan Öne Geçti

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "2 ila 4 puan geriden başladığımız mücadelede 4 puan civarında önde olduğumuza yönelik araştırma geliyor. Kesin 'hayırcılar' olarak kendisini tanımlayanların sayısı yüzde 42'ler noktasında" dedi.

'Hayır' 4 puan Öne Geçti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin milletvekilleriyle Genel Merkezde kapalı grup toplantısında biraraya geldi. Toplantının gündemine ilişkin ise CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Toplantıda referandum sürecinin bugüne kadarki kısmının değerlendirildiğini belirten Özel, "Amaç ortak söylemin bir kez daha gözden geçirilmesi. Bugüne kadar yapılan çalışmaların sahada ne sonuçlar doğurduğunun irdelenmesi ve buna yönelik olarak bundan sonraki süreçte kullanılacak ortam söylemle ilgili çalışma yapıldı.

CHP olarak nereden başladık, buraya gelene kadar hangi söylemleri kullandık, hangi mesajları vermek istiyorduk, sahada nasıl algılandı, neleri doğru yaptık, neleri yanlış yaptık o konuda bir sunum ve değerlendirme yapıldı. Hem Genel Başkanımızın hem de meseleyi izleyen uzmanların, profesyonellerin değerlendirilmesi, taslağın Meclise sunulduğu andan itibaren CHP Meclis Grubunun komisyonda Mecliste ve sahada yaptığı çalışmaların hem rakamlara hem de moral üstünlük olarak çok önemli bir katkı sağladığı, geride olunan anketlerde ileri geçilmesinin CHP'ye yönelik olarak sorulan sorularda CHP ile ilgili sahadaki seçmenin CHP'nin dilini çok olumlu bulduğunu, yapıcı bulduğunu değerlendirmesinin, yapılan odak grup çalışmalarında vermek istediğimiz mesajların yüzde 85-87 oranında seçmene, karar vereceklere geçtiğiyle ilgili değerlendirmeler bizi memnun etti" diye konuştu.

YORUM EKLE