İşte Bahçeli'nin "Evet" Formülü

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Konya’daki istişare toplantısında “Kimse bize Beştepe’nin arka bahçesi diyemez. Bunu diyecek bir yiğit de henüz doğmadı” dedi. Bahçeli Cumhurbaşkanının ihlallere devam edeceği kanaati oluştu. Cumhurbaşkanı ile görüştüğüm iki görüşmede de söyledim. Bu fiili durumu sonlandırıp ne yapılabileceğini sordum” dedi.

İşte Bahçeli'nin "Evet" Formülü

Bahçeli, Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve milletvekillerini dün Konya’da topladı. Milliyet'ten Önder Yılmaz'ın haberine göre; “Hayır” oyu kullanacak MHP milletvekillerinin katılmadığı toplantıda, Bahçeli, özetle şu mesajları verdi: 1992 yılında Yükseliş Koleji’nde Başbuğ Türkeş’e ne yapılmak istendiyse bugün de aynı Oyun oynanıyor. Türkeş’siz MHP, MHP’siz Meclis planlanıyordu o dönem. 19 milletvekilinden 6 vekilin istifası da bu çerçevede gerçekleşti. Bu oyunlar bitmedi. Bugün de bana yönelik MHP üzerinde benzer oyunlar oynanmak isteniyor. Kimsenin, Beştepe’nin arka bahçesi olmadım. Bunu diyecek bir yiğit de henüz doğmadı. MHP her dönem ülkenin önünde olan tıkaçları açan bir parti olmuştur. Her zaman demokrasinin önünü açtık. 367 krizinde de olduğu gibi. Bir çok köşe yazarı ağız birliği etmişçesine MHP’ye saldırmaktadır. Referandum sürecinde MHP kendi siyasi kimliğine göre kampanya yürütecek. Sloganlarımızı belirledik. Devlet için, Cumhuriyet için, millet için evet diyoruz. Bunun neresinde Recep Tayyip Erdoğan var.

Üslup uyarısı
Bahçeli, Konya’da referandum tarihinin kesinleşmesi konusunda “Tarihte 16 Nisan’da ne olmuş diye baktırdık. Birçok olay olmuş ama en önemlisi referandum olacak gibi görünüyor” değerlendirmesini yaptı. 

Bahçeli, referandum kampanyalarında kullanılan dilin sertleşmesi konusunda da “referandum sürecinde gerilim arttıracak söylemlerden kaçınmak lazım. Telafisi güç olaylara neden olabilir” dedi.

‘Devlet’ten ‘evet’ çıkardı

Bahçeli, istişare toplantısının yapıldığı Konya’daki otelde partililerle sohbet ederken, kendi üslubuyla “devlet” kelimesinden “evet” çıkardı. Kendi not kartına “DEVLET (İçin) EVET” yazan Bahçeli, “devlet” kelimesindeki “d” ve “l” harflerinin üzerini çizerek “evet” çıkardı. Bahçeli, “imzamız bu olsun” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf ATMACA
Yusuf ATMACA - 4 yıl Önce

Arka bahçe demeyi yassaklamış devletlu
Peki stepne diyebilir miyiz

Ayhan
Ayhan - 4 yıl Önce

Çok komiksin be ön bahçeli senin akıl ilkokul aklını aşamamış onu anlamış bulunuyoruz

solmaztürk
solmaztürk - 4 yıl Önce

sarayın değil arka bahçesi sizi saraya ancak paspas yaparlar hele köprü geçilsin

ahmet
ahmet - 4 yıl Önce

sayin bahçelİ senin hiç bir öngörün bu güne kadar gerçekleşmedi. hiç bir tahminin ,hesabın tutmadı.. bu da tutmayacak..

CENGİZ  İNCE
CENGİZ İNCE - 4 yıl Önce

devlet bahçeli evet kelimesini devleti parçalayarak oluşturdu..bu gün d ve t harflerini çıkararak yarında ülkeyi eyaletlere ayırarak bu işi çözeceği söyleniyor...

Cemal HOŞ
Cemal HOŞ - 4 yıl Önce

Kendisi ile nasıl barışık olabiliyor? Hayret

Yolbaşçı
Yolbaşçı - 4 yıl Önce

Saçma sapan hesapların inşAllah hayırla sonuçlanır.

Börteçine
Börteçine - 4 yıl Önce

Adam parti başkanı değil bulmaca dehası. Ama sayın bahçeli sanki bunlar size hafif geliyor gibi sanki. Bence sudoku falan çalışsanız diyorum.