Karamollaoğlu “AKP ve MHP kendi kazdıkları kuyuya düşecekler”

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, hükümet ve MHP iş birliği ile seçim kanunlarının değiştirilmesine tepki gösterdi.

banner311
Karamollaoğlu “AKP ve MHP kendi kazdıkları  kuyuya düşecekler”

Karamollaoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında "Bugün “Güç bende, yeterli çoğunluğum var, istediğimi yaparım” mantığı ile hareket edenler, yarın kendi kazdıkları kuyuya düşerler." dedi.

Seçim ittifakı kanunu AKP ve MHP'li vekillerin oyları ile Meclis'ten geçerek yasalaşmıştı.Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, kabul edilen kanun ileseçimlerin "daha şimdiden şaibeli hale getirilmiş, milli iradeye gölge düşürülmüştür." açıklamasında bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı:

Bilindiği gibi seçim kanunlarındaki son değişiklik ile sandıklar taşınabilecek ve birleştirilebilecek. Seçmen listeleri karma şekilde düzenlenebilecek. Seyyar sandıklar kurulabilecek. Bir ihbar ile sandık kurulu çevresine güvenlik güçleri ile müdahale edilebilecek. Mühürsüz oylar geçerli kabul edilecek. Bu düzenlemelerin tamamı, seçim güvenliğini sağlamak bir yana seçim güvenliğini ortadan kaldırmakta ve hileye kapı aralamaktadır. Demokrasilerin en önemli unsuru seçimdir. Bu düzenlemeler ile seçimler daha şimdiden şaibeli hale getirilmiş, milli iradeye gölge düşürülmüştür.

Daha önce söyledim yine söylüyorum; Milli iradenin tecellisini engellemeye yönelik her niyet, her düzenleme bu millete yapılabilecek en büyük ihanet olur.

"YARIN KENDİ KAZDIKLARI KUYUYA DÜŞERLER"

Bugün “Güç bende, yeterli çoğunluğum var, istediğimi yaparım” mantığı ile hareket edenler, yarın kendi kazdıkları kuyuya düşerler. Keser döner, sap döner; gün gelir hesap döner.

Bugün; adalete göre değil, menfaate göre hazırlanan düzenlemeler, gün gelir kendi ayağınıza dolanır. Tarih bunun dramatik örnekleriyle doludur.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
yaşar şaşmaz
yaşar şaşmaz - 2 yıl Önce

doğan medyanın gazı ile havalara çıkanlar ,gazsız kalınca yarın hangi kuyuya düşecekler acaba?