Kılıçdaroğlu'ndan adaylık ve ittifak açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında, "Parti Meclisimizi toplayacağız adayımızı belirleyeceğiz" dedi. CHP lideri, gazetecilerin seçim ittifakına ilişkin sorusuna ise, "Diğer parti liderleriyle görüşüp o çerçevede bir karar alacağız" yanıtını verdi.

banner311
Kılıçdaroğlu'ndan adaylık ve ittifak açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı adaylığı sorulan Kılıçdaroğlu, "Benim adaylığıma gelince, bizim partimizin bir özelliği vardır. Ben değil, yetkili organlarımız belirlerler. Önümüzdeki günlerde Parti Meclisimizi toplayacağız adayımızı belirleyeceğiz." dedi.

CHP İTTİFAK YAPACAK MI?

CHP'nin ittifak yapıp yapmayacağına ilişkin olarak CHP lideri, "Diğer parti liderleriyle görüşüp o çerçevede bir karar alacağız" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları:

Haziran aydınlık bir ay. Haziran ayında ağaçlar çiçeğe durur. Kirazların bol olduğu bir aydır. Haziran iyilerin galip geldiği ama kötülerin yenildiği bir aydır. Biz haziranı böyle görüyoruz. Bu ülkeye huzuru, demokrasiyi getirmek için... Cumhuriyeti getireceğiz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.