MHP genel Merkez yöneticileri de HAYIR diyecek miş...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın: Tabanda müzmin muhalefetin etkisinde kalmış mahdut çevrelerden hayır oyları gelebilir.

MHP genel Merkez yöneticileri de HAYIR diyecek miş...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 16 Nisan'da yapılacak olan anayasa değişikliği referandumuna ilişkin olarak, “Millet için, devlet için, cumhuriyet için, Türklüğün bekası için 'evet' diyoruz” dedi.

"Anketler MHP seçmeninin, ekseriyetle evet deme eğiliminde olduğunu gösteriyor" iddiasında bulunan Yalçın, "Bununla beraber MHP tabanında müzmin muhalefetin etkisinde kalmış mahdut çevrelerden anayasa değişikliğine hayır oyları gelebilir" dedi.

İktidar yanlısı Sabah gazetesinden İsa Tatlıcan'ın sorularını yanıtlayan Semih Yalçın'ın açıklamalarının ilgili bölümü şöyle:

MHP içinde 'Hayır' diyecek seçmenlerden bahsediliyor. Bunun oranı hakkında bir kamuoyu araştırması yaptınız mı?


Parti olarak özel bir araştırma yapmadık. Ama şimdiye kadar referandum ve seçim sonuçlarıyla ilgili isabetli sonuçlara ulaşan kamuoyu araştırma şirketlerinin anketleri; MHP seçmeninin, ekseriyetle evet deme eğiliminde olduğunu gösteriyor. Bununla beraber MHP tabanında müzmin muhalefetin etkisinde kalmış mahdut çevrelerden Anayasa değişikliğine hayır oyları gelebilir. Bunlar, MHP seçmeninin genel temayülünü değiştirmeyecek ve MHP tabanının büyük çoğunluğu evet yönünde oy kullanacaktır. Kararsızları ise biz miting, toplantı ve propaganda çalışmalarımızla ikna edeceğimizi düşünüyoruz.

MHP içindeki muhalifler 'Hayır' çalışması başlattı. Parti içinde etkili olduklarını düşünüyor musunuz?


MHP'den ihraç edilen küçük bir güruhun hayır cephesinde yer almasını fazla önemsemiyorum. Müzmin muhalefetin hayır yanlısı terör örgütleriyle aynı safta olması, bu cephenin ne kadar kötü niyetli ve garezkâr olduğunun delili. Bu tablo onlara milletimizin itibar etmeyeceğinin de göstergesi. MHP tabanı ve milletimiz ihaneti unutmaz ve affetmez. Müzmin muhalefettekiler, inandıkları veya tutarlı bir görüşe sahip oldukları için değil, MHP evet dediği için hayır demeyi yeğliyorlar. Bunların yakalandığı illet belli… MHP ne derse tersini yapıyorlar. Geçmişte cumhurbaşkanını halkın seçmesiyle ilgili referandumda MHP hayır kampanyası yürütünce bu cephe evet propagandasına girişmişti. Müzminlerin MHP tabanında etkileri yok. Bakmayın bunların çıkardığı kuru gürültüye… Kampanyaları, bahçemizdeki ağacın dalına konmuş birkaç karganın hep bir ağızdan ötmesine benziyor. MHP camiası hepsini kovalar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim demirci
ibrahim demirci - 4 yıl Önce

mhp ye oy vermiştim hayır diyorum.

Halis
Halis - 4 yıl Önce

1974 YILINDAN BERI ÜLKÜCÜYÜM HAYIR OYU KULLANACAĞIM TABAN BIZIZ

huseyi arpacioglu
huseyi arpacioglu - 4 yıl Önce

Muzmin mulefetten bahsediyorsun semih bey mhp tabani muzmin degildir akp gibi bir partiyle beraber degiliz sahsen ben 44 yildir ulkucu veemekli ogretmenim oyumuz ailece Hayirdir siz dunyadan haberiniz yk genel merkezde oturarak siy a set yapilmaz. Ben inaniyorum ki mhp ve tabani%90 hayirci size zaten inanmiyoruz biz e hakaret edenle bize kiyim yapanla beraber genel merkezde olsaniz beraber degiliz beni genc yasta baskiyla surgun edip emekli olmama sebep oldular dunyadan haberiniz yok sonuna kadar hayir.

Ali
Ali - 4 yıl Önce

Bahçeli bitmiş tır.mhp onun sayesinde bitmiş tır
Bahçeli ve yalakaları defolun demont hastası

Alptuğ
Alptuğ - 4 yıl Önce

Yıl 1965 yaş 12 Türklük gurur ve şuuru İslam ahlak ve fazileti diyen bir partinin bir liderin hayranı oldum,tam 50 yıl zaman geldi heyecanlandım zaman karınca kararınca ev ev gezdim bir şeyler yapmaya çalıştım,ama bahçeli dönemi kadar hayal kırıklığına uğramadım.Allah tez zamanda bu adamdan partiyi kurtarsın.

Bedrettin Özdemir
Bedrettin Özdemir - 4 yıl Önce

Yıllardır MHP den başkasına oy vermedim.artık anladım kızı devlet bahçeli ajan.mhp yıl bitirmek için çalışıyor.benim oyum HAYIR.mhp nin başkanı artık değişmeli.devlet bahçeli.yanar döner olmuş.mhp den acilen uzaklaştırılmalı.

Eses
Eses - 4 yıl Önce

44 yıldır MHP liyim hayır diyorum

Atilla
Atilla - 4 yıl Önce

Doğru söylüyor bu beyefendi MHP tabanı ve millet ihaneti unutmaz. Bu aleni ihaneti nasıl yaparsınız cefakar ve vefakar ülkücülere. Hayır diyeceğiz Allahın izniyle.