MHP'de kriz! Bir bir açıkladı istifa etti

MHP Belediye Meclis üyesi ve Grup Başkanvekili Serkan Çalışkan istifa ettiğini açıkladı.

MHP'de kriz! Bir bir açıkladı istifa etti

Yapılan basın açıklamasında MHP Belediye Meclis üyesi Serkan Çalışkan, “Milliyetçi Hareket Partisi'nden ve Grup Başkanvekilliği görevimden istifa etmiş bulunmaktayım” dedi.

İstifa nedenini açıklayan Çalışkan, “Genel Merkezin aldığı kararlar, ülkücü harekete ve demokrasiye yakışmayan kararlardır. Son seçimlerden sonra ülkücü hareket mensubu kardeşlerimiz ve ben Genel Merkezin tutumunu son derece yanlış ve ülkücü hareketi rencide edici davranışlar olarak görmekteyiz. Bugüne kadar ülkücü hareket ben değil biz anlayışı ile hareket etmiştir. Ülkücü hareketin her türlü tavrı tabanın sesini dinleyerek sonuca gitmiştir. Genel Başkanı ve parti içi sorunları eleştirse bile kimseye ajan ya da şunun bunun adamı denmemiştir. Ülkücü hareket hiçbir zaman istişareden vazgeçmemiştir“ diye konuştu.

Erdoğan'dan MHP'ye anayasa çağrısı

 Genel Merkez yönetiminin sadece ‘ben’ demekte olduğunu savunan Çalışkan, “Sadece ben demekte ve ülkücü iradeyi yok saymaktadırlar. Bu kadrolarla Milliyetçi Hareket Partisi'nde  siyaset yapmanın anlamsızlaştığını düşünüyorum. Siyasi hayatımda bana destek olan arkadaşlarıma teşekkür ederim”ifadelerini kullandı.

MHP  Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici ise, yaşanan istifa ile ilgili açıklamada bulunmadı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 16:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.