Müsavat Dervişoğlu’na o kare soruldu

İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı, Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında toplandı.

Müsavat Dervişoğlu’na  o kare soruldu

Toplantı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, nezaket çerçevesinde yapılmış işlemlerden bir siyasi sonuç çıkarma yanlışlığına hiç kimsenin düşmemesi gerektiğini dile getirdi.

Aydın, "İYİ Parti ayrı bir partidir, MHP ayrı bir partidir, diğer partiler ayrı bir partidir. İYİ Parti'yi ortaya çıkaran nedenler var. Parti içi demokrasiye önem vermemek, lider sultası, partiyi çeşitli suçlamalarla ayrıştıran yapısı ve Türkiye'de tek adamlık rejimine geçen bir şeyin fitilini ateşlemek ve bunun yükleniciliğini üstlenmiş bir siyasal hareket ile şu anda bu ortaklaşma alanlarında hiçbir bir benzerliğimiz yoktur. Biz ayrı bir partiyiz." dedi.

İYİ Partili Arkaz'ın, Bahçeli'nin elini öpmesi

TBMM Genel Kurulundaki ant içme töreninde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin elini öpen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz da gazetecilerin soruları üzerine, geçmişte uzun süre MHP'de siyaset yaptığını, Bahçeli ile dostluğunun ve ağabey-kardeş ilişkisinin bulunduğunu söyledi.

Arkaz, Bahçeli ile 1975 yılından beri tanıştığını, aynı hareket içinde yer aldıklarını dile getirerek, "Tamamen nezaketen... Benim partim İYİ Parti, Genel Başkanım Meral Akşener. Sonuçta biz siyasi tercihimizi yaptık, İYİ Parti'yi kurduk. Sonuna kadar da siyasetimi İYİ Parti'de yapacağım. İnsanların, ağabey-kardeş ilişkileri olur. Bahçeli ile bir dostluğumuz var. Dostluğumuzdan dolayı, zaten o an spontane gelişmiş bir olay." diye konuştu.

Bahçeli'nin, İYİ Parti'ye yönelik eleştirilerini kabul etmediğini belirten Arkaz, İYİ Parti içinde asla bölücü örgüt üyesi olamayacağını ifade etti. Arkaz, "Biz zamanında bu tehlikeyi, 'Okyanusun ötesinde sıkıntı var' diye çoktan söyledik, fakat iktidar partisi bizi dinlemedi." ifadelerini kullandı.

Bir soru üzerine Arkaz, şahsi bir eleştiri almadığını, aile terbiyesi gereğince böyle davrandığını söyledi.

İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu'na da Bahçeli ile TBMM Genel Kurulunda, dünkü tokalaşması soruldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de tokalaştığını anlatan Dervişoğlu, "Onun elini neden sıkıp sıkmadığım sorulmadı. Bunlar spekülasyonlara açık olduğu için, içimizde çok sayıda MHP'den gelen arkadaşlar olduğu için gündeme taşındı. Bunlar da siyasetin güzellikleri." değerlendirmesinde bulundu.

Dervişoğlu, seçim sürecinde kendilerine yöneltilen haksız ithamların ve atılan iftiraların da cevabını vereceklerini, ancak bunun medeni ilişkiler içerisinde sürdürülmesi gerektiğini ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim Birben
İbrahim Birben - 3 yıl Önce

Bunlar siyasetin güzelliği değil siyasetin çirkinliği.Senden böyle bir tavır ve arkasından havada kalan bir mazeret beklemezdim. Nazarımda hiç bir itibarımız kalmamıştır.Karizmanızı çizdiediniz.Şimdi istediğiniz yöne gidebilirsiniz. O el öpmeler ve saygı göstergeleri Kapıyı aralamak idi.Kapı arakandı kemiğin ebadına göre kuyruğunuzu sallayabilrsiniz...

İbrahim birben
İbrahim birben - 3 yıl Önce

Hayati Arkaz sen guguk kuşunun özel yumurtasısın.
Asıl önemli olan senin gibi çok guguk kuşu yumurtası olduğu .

Trkmenoğlu
Trkmenoğlu - 3 yıl Önce

Sizin bu siyaset anlayışınız yerin dibine batsın..Sizi adam gibi adam zannetmiştik. Kemik yalayan itlerle bir işimiz olmaz...

zafer
zafer - 3 yıl Önce

Bundan böyle İYİ PARTİLİLER çok dikkat etmeliler adımlarını atarken... Halk ne yaptıklarını dikkatle izliyor! Bunların yaptıkları üzerine Meral ablam sert açıklamayı yapmasaydı, ayrılma noktasına gelmiştim partiden!!!....

Mevlüt ÖZCAN
Mevlüt ÖZCAN - 3 yıl Önce

Alçaklığın daniskası utanmaz alçaklar sizi biz bize hertürlü hakaretleri reva gören. Aşağılayan ülkücülerden başka herkesin dostu olano adamın elini nasıl öpersiniz derhal İYİ partiden istifa edin o adamın neresini öperseniz öpün parti yöneticileri tabandan aşırı tepki var.madem bukadar seviyordunuz bizi niye kandırdınız.

bozkurt
bozkurt - 3 yıl Önce

İP den ihraç edilmediklerine göre İP nin genel tavrı bu yönde olsa gerek

Ünal
Ünal @bozkurt - 3 yıl Önce

Bozkurt rumuzlu yazan sendemi yavşaklar güruhundansın anlaşıldı

Ünal
Ünal - 3 yıl Önce

El öpen Arkaza O yolu Korayla M. Dervişoğludur bu ikili zaten Turuva atları olarak biliniyor+