Şefkat Çetin İkilemi!

MHP'de kapatılan teşkilatlar kadar yapılan açıklamalar da konuşuluyor. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin'in kapatılan teşkilatlarla ilgili yayınladığı metinde, "hiçbir birimimiz kapalı değildir" açıklaması yapması kafaları karıştırdı.

Şefkat Çetin İkilemi!

Milliyetçi Hareket Partisi'nde kapatılan teşkilatlar kadar, yapılan açıklamalar da tepki çekmeye devam ediyor. Parti yönetimi tarafından son olarak Sivas, Nevşehir ve Trabzon il teşkilatları kapatıldığı açıklandı.

Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin görevden aldığı teşkilatlarla ilgili yaptığı açıklamalar genel merkezdeki kafa karışıklığını gözler önüne serdi. 

KAPALI, KAPALI DEĞİL!

Açıklamanın ilk paragrafında "Parti tüzüğümüzün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden; Nevşehir İl, Sivas İl ve Trabzon İl Teşkilatları, MYK’nın verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanı tarafından tüzüğümüzün 34. Maddesine göre kapatılmıştır" son paragrafta ise "Hiçbir birimimiz kapalı olmamakla beraber" ifadeleri dikkat çekti.

KAFALAR KARIŞIK

Genel Merkez'in yaptığı açıklamalarındaki belirsiz ifadeler, cümle düşüklükleri ve çelişkili bilgilerin bu kadar çok olması "genel merkezin kafa karışıklığı" olarak yorumlandı. Yaklaşan kurultay ve değişim talepleri Bahçeli yönetimini daha çok zorlayacağa benziyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2016, 00:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.