Semih Yalçın, MHP yönetimini sosyal medyada eleştirenlere 'tırtıl' dedi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekil E. Semih Yalçın “Referandum Sürecinde Artan MHP Aleyhtarlığının Sebepleri” başlıklı yazılı bir açıklama yayınladı.

Semih Yalçın, MHP yönetimini sosyal medyada eleştirenlere 'tırtıl' dedi

Açıklamasında sosyal medayada yapılan paylaşımları eleştiren Yalçın "Türkiye adım adım referanduma giderken siyasi ve sosyal hayatımızda da bilimsel çalışmalara konu olacak hadiseler vuku bulmaktadır. Son günlerin dikkati çeken sosyal olaylarının başında, Anayasa değişikliği referandumu öncesinde “Hayır!” kampanyasının kozasını MHP aleyhtarlığı üzerinden örmeye çalışanlarla bunların mukallitliğine soyunmuş değişkenlerin tutumu gelmektedir.

MHP aleyhtarları, kozasını kendi dokularına uygun olarak ören sabit yapılılarla, bunları taklit ederek kozasından kopan değişkenler olmak üzere iki farklı güruha ayrılmaktadır." dedi

Yalçın "Meseleyi daha da somutlaştırmak gerekirse son zamanlarda Emin Çölaşan, Rahmi Turan gibi eski Marksist yazarların, Pensilvanyadan emir alan Fehmi Koru gibilerin MHP eleştirileriyle Fitneçağcıların MHP aleyhtarlığı arasındaki üslup ve muhteva benzerliği, hatta ortaklığı müzmin muhalefete arız olan illetin kaynağı hakkında kâfi ölçüde fikir vermektedir.

Özellikle sureti haktan görünenlerin, bozguncu yayın politikası da gazeteciliği eski Marksistlerden kopyalamasından, onların mukallidi olmasından kaynaklanmaktadır.

Müzmin muhalefetin sosyal medyadaki destekçileri ise hem “Hayır!” kampanyalarında hem de MHP aleyhindeki propaganda faaliyetlerinde yukarıda bahsettiğimiz arızalı isimleri referans olarak göstermekte, bunların yazılarını paylaşmaktadır.

Değişimci müzminler; Ülkücü fıtratın değişmezliğine inat, kozalarını beğenmeyip siyasi metamorfoz geçirenlerdir. Kendilerini politikanın ipekböcekleri zanneden bu güruh, aslında tırtıl kadar bile olamamıştır."diye devam etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 14:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Atsız
Atsız - 4 yıl Önce

40 yıllık ülkücüyüm. bizi birbirimize düşürdünüz. oldu olacak bir de anamıza küfür et sen de rahatla semih efendi...

F
F - 4 yıl Önce

Senden iyi tırtıl olur mu semih

tunç tekin
tunç tekin - 4 yıl Önce

aslinda bu rahatsiz adamin sözleri̇ne cevap vermek;ağaca,oduna,duvara konuşmaktan farksiz.bahçeli̇'ni̇n çevresi̇ bu ti̇plerle dolu,celal adan,cemal engi̇nyurt,şefkat çeti̇n vs.bu isimlerin ülkücülerin kalbinde karşılığı yok.şu üslup bir ülkücüye değil sokak itine yakışır.Allah korusun bu kafa ülkede iktidara filan gelse,bu millet akp dönemini mumla arar.bilmem anlatabildim mi?

solmaz
solmaz - 4 yıl Önce

bende di̇yorum ki̇;
ş.............
y................
a.................